Dovolenka na Slovensku: nové sezónne vlaky na podporu domáceho cestovného ruchu počas celého leta

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Sezónne vlaky na podporu cestovného ruchu na Slovensku leto 2020

Ministerstvo dopravy SR spúšťa nové sezónne vlakové spojenia v regiónoch Slovenska. Od 4. júla počas celej letnej sezóny pomôžu opätovne naštartovať cestovný ruch. Nové vlakové spojenia sú jedným z projektov, ktoré súčasné vedenie rezortu dopravy – v spolupráci s oblastnými organizáciami cestovného ruchu (oocr) – realizuje prioritne na podporu domáceho cestovného ruchu na Slovensku. Ako vieme, cestovný ruch patrí k najdôležitejším prierezovým odvetviam nášho hospodárstva a je dôležitou ekonomickou kategóriou, ktorá významne prispieva k zamestnanosti.

Sezónne vlaky na podporu cestovného ruchu na Slovensku leto 2020

Som veľmi rád, že spúšťame nové sezónne vlaky, ktoré nám pomôžu zviditeľniť nové turistické destinácie a možno aj málo známe lokality na Slovensku. Chceme, aby ľudia mali možnosť spoznávať naše regióny a práve tieto sezónne vlaky považujem za spojenie príjemného s užitočným. Zároveň všetkých vyzývam, aby túto možnosť využili a vyskúšali, pretože som presvedčený, že Dovolenka na Slovenku je dobrý nápad, uviedol minister dopravy Andrej Doležal.

Neprehliadnite:
Spolu sme zvládli koronavírus, nepokazme si naštartovanie ekonomiky

Nové sezónne vlaky prioritne smerujú do nových turistických oblastí aj s ohľadom na podporu cykloturistiky. Rezort dopravy v spolupráci s organizáciami cestovného ruchu vyberal miesta ich prevádzky tak, aby dokázali verejnosť niečím výnimočným osloviť. Návštevníci tak budú môcť spoznávať Spiš, prejsť bicyklom popri rieke Morava, objavovať krásy Slovenského rudohoria či históriu našich hradov.

Sezónne vlaky na podporu cestovného ruchu na Slovensku leto 2020

Ministerstvo dopravy SR dlhodobo presadzuje zavedenie nových vlakov počas letnej sezóny na Slovensku. Dôvodom je tiež skutočnosť, že dokážu zviditeľniť a podporujú rozvoj samotných regiónov. V spomínaných vlakoch bude platiť klasické cestovné, vrátane všetkých zliav bezplatnej prepravy pre vybrané skupiny cestujúcich podľa stanoveného cestového poriadku.

Prehľad sezónnych vlakov:

  • BRATISLAVA – PLAVECKÉ PODHRADIE (medzinárodná diaľková cyklotrasa popri rieke Morava, Plavecké Podhradie)
  • KOŠICE – ROŽŇAVA – PLEŠIVECMURÁŇ (Betliar, Krásna Hôrka, Slovenský kras, Muránska planina)
  • PREŠOV – SABINOV – STARÁ ĽUBOVŇA (Ľubovniansky hrad)
  • BANSKÁ BYSTRICA – MLYNKY
  • PREŠOV – MARGECANY BANSKÁ BYSTRICA (Čiernohronská železnica a Lesnícky skanzen Vydrovo, Brusno, Dobšinská ľadová jaskyňa, Slovenský raj)
  • ZVOLEN – BANSKÁ ŠTIAVNICA (pamiatky UNESCO)
  • SPIŠSKÁ NOVÁ VES – SPIŠSKÉ PODHRADIE (Spišský hrad a Spišská kapitula)                                                                                                                                                                                                                                      

Všetkým dovolenkárom na Slovensku prajeme šťastnú cestu vlakom plnú dobrodružných zážitkov!

www.mindop.sk