Viete, že vintage štýl patrí k aktuálnym trendom v bytovej kultúre? Rok 2023 je návratom k prírode


3189   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
vintage štýl

Vintage štýl je odpoveď na otázku – ako sa riadiť podľa najnovších trendov v bytovej kultúre? Tento rok budú bytovým doplnkom totiž dominovať prírodné farby a materiály, či dokonca minimalizmus. Ako ideálne všetky tieto prvky skombinovať tak, aby ste si doma vytvorili dokonalú oázu pokoja?

Ak chcete byť skutočne obklopení prírodou, siahnite po drevených materiáloch, ktoré priestor príjemne zútulnia a zateplia. Aj tu však treba dávať pozor na to, ktoré druhy dreva a v akom počte kombinujete. Vyberte si maximálne jeden alebo dva varianty a k nim potom môžete doladiť dekorácie a ostatné doplnky v bielej farbe či v zemitých odtieňoch.

minimalistický bytový štýl

Na detailoch záleží

Tak napríklad textílie a drobné dekorácie sú síce len detailom v celej miestnosti, no na striedmom podklade môže najviac vyniknúť práve ich výrazná štruktúra, ktorá dodá celej izbe svoju osobitosť, hĺbku a originalitu.

Neprehliadnite:

rekonštrukcia kúpeľne, JIKA
Rekonštrukcia kúpeľne krok za krokom. Možno už rozmýšľate nad takouto zásadnou jarnou zmenou

Koberce, vankúše alebo závesy v kakaovej či karamelovej farbe zas prinesú do vašej izby štýlový kontrast. Ani tento rok by nemala v interiéroch chýbať zeleň. Čím viac rastlín, tým lepšie pre vašu duševnú pohodu. Vďaka nim bude miestnosť pôsobiť harmonicky.

KiK váza

KiK váza

vintage KiK vankúš

KiK vankúš

 

 

 

 

 

 

 

 


Vintage štýl je výzva – nebojte sa experimentovať

Neurobíte krok vedľa, ak sa rozhodnete pre vzorované tapety. To, aký druh tapety je vhodný do konkrétnej miestnosti nájdete v kompletnom sprievodcovi tapetami na ambiente.sk. Ak si na samotné tapetovanie netrúfate, obráťte sa radšej na odborníkov, aby ste predišli prípadným stratám. Zároveň, vaše steny nemusia byť jediným miestom na skrášlenie. Čím nečakanejšie miesto si vytapetujete, tým bude váš domov originálnejší. Preto sa nebojte použiť tapety na nábytok, dvere alebo čokoľvek, kde sa vám to bude hodiť. Stenám zase môžete dať nový vzhľad aj vďaka fotografiám alebo policiam s minimalistickými dekoratívnymi kúskami.

vintage, Asko nábytok

ASKO – NÁBYTOK, set nástenných políc

ASKO Nábytok,

ASKO – NÁBYTOK, obal na kvetináč                                                              

 

 

 

 

 

 


Spomienková stena nielenže vyplní prázdny a fádny priestor, ale vytvorí aj mimoriadnu atmosféru a vy sa tak budete zakaždým, keď vstúpite do miestnosti, cítiť skutočne ako doma.

bytový trend 2023
Tak ako vo svete módy vládnu aktuálne trendy, ináč tomu nie je ani vo svete bytového dizajnu a bytovej kultúry. Nastupujúci rok 2023 jednoznačne uprednostňuje vintage štýl, ktorý si určite svojou filozofiou úspornosti a minimalizmu získa aj vás… (BA)

Foto: pixabay