Rekonštrukcia kúpeľne krok za krokom. Možno už rozmýšľate nad takouto zásadnou jarnou zmenou


1956   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
rekonštrukcia kúpeľne, JIKA

Rekonštrukcia a premena starej kúpeľne na novú prináša zvyčajne veľkú radosť. Na začiatku náročného procesu to môže byť poriadna výzva. Celá rekonštrukcia sa skladá z menších aj väčších čiastkových úkonov, ktoré treba správne premyslieť a tiež načasovať. Ako na to krok za krokom poradí známa česká značka kúpeľňového vybavenia JIKA.

Čo je potrebné vedieť, kým sa do rekonštrukcie pustíte

Pred samotnou rekonštrukciou vás najskôr čaká plánovanie a rozmýšľanie. V prvom bode by ste si mali stanoviť aspoň orientačný rozpočet, ktorý rekonštrukcii plánujete venovať. Vďaka tomu lepšie odhadnete rozsah prác, ich plán aj nákup vybavenia. Dôkladne premyslieť by ste mali aj rozloženie kúpeľne. Zodpovedzte si hneď niekoľko otázok: bude súčasťou kúpeľne toaleta alebo bude zvlášť? Chcete ju doplniť o bidet alebo siahnete rovno po toalete s integrovanou bidetovou sprškou? Preferujete vaňu, sprchovací kút, alebo chcete oba varianty? Potrebujete do kúpeľne umiestniť aj práčku a sušičku alebo budú v technickej miestnosti? Ste veľká rodina a oplatí sa vám zvoliť dvojumývadlo? Koľko potrebujete úložných priestorov? Aké chcete kúrenie?

Len na nič nezabudnúť…

„Všetky vyššie spomínané otázky majú naozaj veľký význam. Zrekonštruovaná kúpeľňa by vám mala slúžiť dlhé roky, a preto by mala plne reflektovať vaše potreby. Dôležité je aj správne rozmiestnenie vybavenia, ktorému prispôsobujeme rozvody elektriny, vody a odpadov, čo si veľmi pravdepodobne vyžiada aj stavebné úpravy. Takže treba všetko premyslieť od samého začiatku,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca komunikácie spoločnosti Laufen CZ, pod ktorú spadá aj česká značka JIKA. Nemenej podstatný je celkový dizajn kúpeľne od obkladov a dlažieb až po štýl umývadiel a toaliet.

Neprehliadnite:

relax JIKA, LAUFEN
Doprajte si relax a nabite sa potrebnou energiou. Ako si vytvoriť domácu sprchovú oázu?

Začiatok rekonštrukcie

Prvým krokom sú stavebné úpravy, či už sa týkajú zmeny dispozície, rozvodov elektriny, vody alebo preventívnej výmeny vodovodných rúrok. Okrem starostlivého vykonania samotných prác by ste nemali zabudnúť na jeden podstatný detail – dobré utesnenie priestorov. Stavebné práce so sebou totiž prinášajú vysokú prašnosť a vďaka kvalitnému utesneniu môžete zamedziť šíreniu nečistôt do ďalších miestností bytu. Značne si tak zjednodušíte upratovanie. V tomto kroku je potom lepšie zveriť svoju kúpeľňu do rúk odborníkov. „Rekonštrukcia kúpeľne má svoje špecifiká a mnohé úkony je lepšie nechať na špecialistoch. Znížite tak riziko, že v budúcnosti dôjde k nechceným problémom, napríklad s pretekaním vody,“ odporúča Iva Šedivá.

Zariaďovanie kúpeľne

Po stavebných úpravách prichádza podstatne príjemnejšia časť rekonštrukcie, a to dizajn kúpeľne, výber vybavenia a na záver finálne podčiarknutie celkového štýlu pomocou doplnkov. „Vizuálny štýl kúpeľne by mal odrážať vašu jedinečnosť – váš charakter, prístup k životu i vaše potreby. Mal by byť v harmónii so zostávajúcim interiérom. Mali by ste si vytvoriť miesto bez rušivých prvkov, ktoré bude pôsobiť príjemne a budete tu radi svoj deň začínať aj končiť,“ radí Iva Šedivá. Všetko vybavenie kúpeľne by malo spolu ladiť. Od obkladov a dlažby, až po umývadlo, toaletu a aj také drobnosti, ako sú držiaky na uteráky. To môžete dosiahnuť výberom sortimentu od jednej značky a z jednej kúpeľňovej série. Tie totiž bývajú navrhnuté tak, aby všetky prvky na seba nadväzovali a vyhnete sa tak riziku, že vytvoríte nesúrodý priestor.

Tipy značky JIKA:

Podomietkový modul BASIC WC SYSTEM značky JIKA využijete v prípade, ak uprednostňujete závesný klozet. Modul je vhodný na namontovanie na stenu s nutnosťou obmurovania, ale je možné ho použiť aj pri rekonštrukcii panelákovej kúpeľne. Značka JIKA ponúka celkom 8 variantov podomietkových systémov, ktoré sú kompatibilné nielen so závesnými toaletami značky, ale aj so samostatne stojacimi. Ich benefitom je okrem iného vysoká nosnosť, a to 400 kg, a taktiež možnosť nastavenia úsporného splachovania. Takže vodu môžete šetriť pri každom spláchnutí. Nádržka je navyše izolovaná proti roseniu a perfekcionistov poteší aj tichý chod napúšťacieho ventilu. 

rekonštrukcia kúpeľne, JIKA

Na detailoch záleží. Podomietkový modul doplňte správnym splachovacím tlačidlom. Príkladom je napr. tlačidlo PL3 Dual Flush značky JIKA umožňujúce veľké a malé spláchnutie. Jeho minimalistický dizajn nepôsobí rušivo a vy máte na výber hneď z niekoľkých farieb.

JIKA, LAUFEN rekonštrukcia

Batérie Cubito-N značky JIKA vynikajú nielen minimalistickým geometrickým dizajnom, ale aj vysokou kvalitou spracovania a technológiami, ktoré pomáhajú s úsporou vody v domácnosti. V sérii nájdete širokú škálu batérií – umývadlové v rôznych výškach, drezovú, bidetovú alebo sprchovú.

JIKA LAUFEN

JIKArekonštrukcia kúpeľne,

 

 

 

 

Neprehliadnuteľnou dominantou každej kúpeľne sa stane vaňa zo série Cubito Pure značky JIKA. Okrem nadčasového vzhľadu a praktického tvaru je jej veľkým benefitom aj materiál. Vaňa je vyrobená zo 100 % akrylátu, čo zaručuje jej stálofarebnosť a súčasne jednoduchú údržbu.

Pokiaľ túžite po príjemnom osviežujúcom sprchovaní, môžete do kúpeľne zvoliť sprchové steny Pure značky JIKA. Elegantné vyhotovenie vnesie do kúpeľne nádych výnimočnosti a veľká variabilita ponúkaných stien vám umožní prispôsobiť si ich presne podľa svojich potrieb a špecifík vašej kúpeľne.

JIKA
Celú sériu Cubito Pure dopĺňajú minimalistické kúpeľňové doplnky Pure. Hoci ide na prvý pohľad len o malé detaily, sú to práve doplnky, s ktorými dotiahnete interiér k úplnej dokonalosti. Popri estetike majú však aj svoju praktickú funkciu a pomôžu vám udržiavať v kúpeľni lepší systém. (BlA)

Ilustračné foto: pixabay

Viac na: www.jika.sk