Najkrajšie e-bike výlety v Európe. Toto môžete zažiť v jesennom kolorite napríklad v Rakúsku…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
elektrobicykli

E-bike. Fenomén tejto cyklodoby. Ak idete na e-biku, jazdíte nielen na elektrinu, no čoraz viac ste súčasťou aktuálnych trendov. Základňa fanúšikov e-bicykla sa z jednej cyklistickej sezóny na ďalšiu rozrastá. Aj elektrobicykle KTM podporujú najmodernejší trend cyklistiky. Nie je to žiadne prekvapenie, pretože jazda na elektrických bicykloch so sebou prináša množstvo výhod. Sadnite si teda do sedla elektrobicykla a vychutnajte si vietor vo vlasoch na všetkých týchto odporúčaných cyklotúrach.

Spojenie aktívnej a oddychovej dovolenky

Vďaka kategorizácii cyklovýletov podľa obtiažnosti, ich delíme na ľahkú, strednú, náročnú a atletickú. Vždy na prvý pohľad vidíte, aká náročnosť je požadovaná. Hovoríte o športovej cyklojazde, no ešte sa necítite na úroveň náročnosti? Žiadny problém, potom ich ľahko zvládnete s podporou e-biku. Unisex bicykle s horskou brzdou majú dojazd na batériu 120 – 180 kilometrov, viacero režimov podpory a veľmi jednoducho sa používajú. Ale pozor, elektrobicykle KTM nie sú „motorové kolobežky“, na aktívnu podporu motora musíte šliapať. Potom sa môžete individuálne rozhodnúť, koľko podpory potrebujete. Je to ideálna kombinácia aktívnej a oddychovej dovolenky.

e-biku, Cyklobus,Jesenná cyklistika – aké oblečenie by vám nemalo chýbať

Dôvody na výlet na elektrobicykloch

  • Protivietor je minulosťou. Ak ste na cestách s e-bikom, už nemusíte riešiť bičujúci protivietor, pretože o to sa odteraz postará motor.
  • Jazda na e-bicykli je zábava. Na e-bicykloch po Európe nezanedbávame ani zábavný faktor. Vďaka motorizovanej podpore pocítite ľahkosť v pohybe a možno vás viac zaujmú dlhšie a náročnejšie trasy.
  • Strmé stúpania urobené za okamih! Vďaka elektrobicyklu už nie sú problém ani krátke výstupy či horské výjazdy, jednoducho zapnite väčšiu podporu a ste na vrchole kopca.
  • Pozornosť je zameraná na okolie! Vďaka motoru môžete vnímať a vychutnávať si celé svoje okolie a predovšetkým nádhernú scenériu intenzívnejšie všetkými zmyslami.

e-bike,Jesenná cyklistika – aké oblečenie by vám nemalo chýbať

Moderný štandard e-bicyklov KTM, špička v segmente

  • Rozmery: 29-palcový bicykel s celkovou hmotnosťou cca. 25 kg
  • 12-rýchlostné radenie
  • Elektromotor: vďaka umiestneniu stredného motora v stredovej konzole je ťažisko nižšie a hmotnosť je dobre rozložená
  • Batéria: nabíjateľná batéria sa dá ľahko odopnúť z rámu a má dojazd 120 až 180 kilometrov
  • Moderná elektronika: cyklopočítač je vybavený prémiovým LED displejom, ktorý vám oznámi, koľko energie vám zostáva. Stlačením tlačidla máte na výber z viacerých režimov.

Neprehliadnite:

cyklovýlet v okolí Bratislavy, Ivan Ďurčat
Kam na cyklovýlet v okolí Bratislavy? Vášnivý cyklista odporúča 3 tipy: Vojka, Biely kríž a Devín

E-bike výlety v Rakúsku

Krajina hôr, krajina ležiaca na rieke, krajina polí a katedrál! Už prvá strofa štátnej hymny dáva jasne najavo, aká rozmanitá a krásna krajina je Rakúsko. A čo môže byť krajšie ako preskúmať toto všetko na bicykli? Vo všeobecnosti sú všetky naše cyklistické dovolenky dostupné ako výlety na e-bicykloch.

E-bike výlety v Nemecku

Krajina má čo ponúknuť aj nadšencom elektrobicyklov. Čo tak dovolenka, alebo víkend v južnom Nemecku, presnejšie v obľúbenom regióne Bavorsko? Na svoje si prídu nielen milovníci prírody na cyklodovolenke ale aj fanúšikovia nemeckej pivnej kultúry. S e-bicyklom prejdete idylickými vinicami a môžete si oddýchnuť a ochutnať pohárik alebo dva večery.

E-bike výlety v Taliansku

Benvenuti in bella Italia! Turistický magnet priláka do južnej Európy každoročne nespočetné množstvo nadšených cyklistov. Ak však chcete Taliansko spoznávať a užiť si ešte intenzívnejšie a lepšie, určite by ste mali používať e-bike. Klasickými e-bikovými túrami po jednotlivých regiónoch Talianska. Na týchto cyklovýletoch na vás čaká pizza, cestoviny, víno a dobre vybavený e-bike!

Foto: depositphoto, pixabay, archív redakcie