Uprostred marikovských lazov


3801   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Marikovské lazy Ráztoka

Oblasť málo dotknutého prostredia Javorníkov, je miesto, kde pocítite túžbu splynúť s prírodou. Práve tu je v objatí lesa situované lyžiarske stredisko Ski Ráztoka, ponúka kvalitnú rekreáciu pre všetky generácie priaznivcov aktívneho pohybu a čistej prírody.

Lyžiarske stredisko Ski Ráztoka disponuje tromi vlekmi o dĺžke 1000, 720 a 250 metrov. Maximálne výškové prevýšenie terénu je 200 m. Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi arekreačných lyžiarov, ktorí sa môžu spúšťať po svahoch so stredne ťažkou i ľahkou obtiažnosťou. Lyžiarska sezóna tu trvá od Vianoc až do Veľkej noci, nakoľko sú v tejto oblasti veľmi priaznivé podmienky na udržanie snehovej pokrývky. Aj milovníci večerného lyžovania si prídu na svoje – čaká ich najlepšie osvetlený svah na Slovensku. Skialpinisti sa môžu kochať krásou zimnej prírody na trati Čertov – Horná Mariková – Portáš. Bežkári si istotne užijú jazdu po hrebeňoch Javorníkov (120 km). Pre začiatočníkov je k dispozícii lyžiarska a snowboardová škola i škôlka. Pre všetkých je tu skiservis i možnosť bezplatného parkovania.

Marikovské lazy Ráztoka

Toto prírodné prostredie ponúka bohaté možnosti športového vyžitia aj v letných mesiacoch: Turisti sa môžu vybrať za spoznávaním krás Javorníkov po vyznačených trasách na Kaštieľ, Orlovú, Považský hrad či Čertov; cykloturisti si zase budú istotne pochvaľovať množstvo vybudovaných cyklistických trás. Radosť z pohybu nielen pri športe, ale i pri prechádzkach okolitými lesmi umocní množstvo húb, ktoré môžete nájsť v Hlbokom, známom to raji hubárov. Rybník v Modlatíne je zasa útočiskom rybárov a gurmánov, ktorí si radi pochutia na modlatínskych pstruhoch.

Marikovské lazy Ráztoka, Ski Ráztoka

Ubytovať sa dá v neveľkých miestnych penziónoch aj v novej chate Javorník v Hornej Marikovej. Chata je umiestnená priamo pod lyžiarskym vlekom s výhľadom na SKI Ráztoka. Poskytuje ubytovanie v apartmánoch a dvojposteľových izbách – spolu s prístelkami 30 miest. Hostia sa môžu stravovať v jedálni. Jedálniček je postavený na tradičnej domácej kuchyni a chuti návštevníkov strediska. K dispozícii je aj denný a nočný bar.

Už tradične sa v Hornej Marikovej každoročne koná aj pravá zabíjačka na snehu. Podávajú sa zabíjačkové špeciality, jaternice, klobásky, kapustnica…

Nezmeškajte a dobrú chuť!