Vysoké Tatry – zaujímavé výlety

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vysoké Tatry

Vymýšľate rodinný program na letné prázdniny, aby sa deti doma nenudili a spoznali vysokohorské prostredie, vítaný kontrast k životu v meste? Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné množstvo príležitostí na náročné túry, ale aj rekreačné výlety pre celú rodinu.

Už len zarezervovať hotel alebo apartmán, zbaliť auto a vyraziť! Vysoké Tatry ročne prilákajú desiatky tisíc návštevníkov, ktorí sem chodia hľadať oddych v srdci prírody, ale aj dobrodružstvo na vysokohorských túrach. Nájdete tu mnoho reštaurácií, ale aj detských ihrísk a ďalších atrakcií, ktoré zabavia nielen deti, ale aj rodičov.

Vybrať si spomedzi všetkých potenciálnych tatranských túr také, na ktoré sa počas svojho pobytu vydáte, môže byť celkom náročné. Rozhodli sme sa trochu vám pomôcť s výberom: ponúkame 4 zaujímavé túry vo Vysokých Tatrách, ktoré potešia každého člena rodiny.

Štrbské pleso

Vysoké Tatry

Jedna z najobľúbenejších tatranských lokalít, Štrbské pleso, je jednoducho prístupné a prechádzka okolo neho je vhodná aj pre úplných začiatočníkov a malé deti. Zo železničnej stanice Štrba sa ku plesu dostanete za pár minút zubačkou, ak cestujete autom, zaparkovať môžete na jednom z viacerých parkovísk. Po obvode Štrbského plesa nájdete tabule so živočíchmi a rastlinami, ktoré môžete v jeho okolí obdivovať a sú tu aj hrazdy na cvičenie. Pozrieť sa môžete na známe skokanské mostíky a v jednej z mnohých reštaurácií si môžete dopriať chutný obed.

Chata pod Rysmi

Vysoké Tatry

Na pravú vysokohorskú túru sa môžete vydať na Chatu pod Rysmi. Je najvyššie položenou tatranskou chatou, nachádza sa vo výške 2250 metrov nad morom a po turistickej značke zo Štrbského plesa sa na ňu priemerným tempom dostanete za 3 a pol hodiny. Na chate si môžete oddýchnuť a občerstviť sa. Trasa nie je vhodná pre úplných začiatočníkov, no priemerný turista s dobrými turistickými topánkami ju bez problémov zvládne.

Zaujímavé: Najlepšou destináciou Európy sú Vysoké Tatry

Chata pri Zelenom plese

Vysoké Tatry

Táto vysokohorská chata, známa tiež ako Brnčalka, sa nachádza v nadmorskej výške 1551 metrov nad morom. A zo Skalnatého plesa sa na ňu dostanete približne za 2 hodiny. Na chate sa môžete občerstviť, v prípade potreby sa tu dá aj prespať. Trasu na ňu zvládne aj priemerný turista, pri chate si môžete vychutnať pohľad na Zelené pleso, ktoré je charakteristické práve svojou zelenkavou farbou.

Kriváň

Krivan

Túra na Kriváň je vhodná len pre skúsených turistov, ktorí sa neboja pokoriť jeden z najznámejších a najvyšších štítov Slovenska. Z Troch Studničiek sa na Kriváň dostanete za niečo málo cez 3 hodiny, posledných niekoľko minút trasy však absolvujete po náročnom skalnatom úseku, na ktorom sa musíte istiť rukami a potrebná je kvalitná turistická obuv. Myslieť treba aj na zásoby jedla a pitia – po ceste nie je žiadna možnosť kúpiť si občerstvenie.

Vyberte si z našej letnej ponuky a spravte si pekný výlet s rodinou alebo priateľmi vo Vysokých Tatrách aj vy!

Dominik Parajka