Odštartoval ŠTÚR TÚR! Hit na toto leto ako prežiť prázdniny plné zábavy v réžii KOCR Trenčín región


5720   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nová letná hra ŠTÚR TÚR

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región predstavila horúce novinky tohto leta. Okrem iných zaujímavých a lákavých námetov na návštevu kraja Matúša Čáka aj novú letnú hru ŠTÚR TÚR, do ktorej sa môže prihlásiť široká verejnosť. Významným počinom je edícia unikátnych brožúr v Braillovom písme pre slabozrakých.

Nová letná hra ŠTÚR TÚR

Nová letná hra ŠTÚR TÚR

Prázdniny plné zábavy

Letné mesiace milovníkom turistiky, prírody či histórie oživí jedinečná aktivita, súťaž ŠTÚR TÚR. S multifunkčnou šatkou, ktorá je špeciálna hneď v niekoľkých ohľadoch, sa turista vydáva na túr po Trenčianskom kraji. Hra návštevníka zavedie na miesta, ktoré navštívil či obľuboval Ľudovít Štúr. Ale i na miesta, ktoré by v bežnom cestovateľskom zápisníku zaručene nemali chýbať. O hite na tohtoročnú letnú sezónu rozprával predseda predstavenstva KOCR Trenčín región, Juraj Gerlici: „ŠTÚR TÚR je unikátny projekt, zameraný špeciálne na cieľovú skupinu, ktorou sú rodiny s deťmi.

Neprehliadnite:
Poznáte povesti o strážcovi Považia a nemom svedkovi histórie?

Počas dvoch súťažných mesiacov môžu spoločne navštíviť 10 známych i menej známych lokalít v Trenčianskom kraji. Na týchto miestach sa odfotografujú s našou multifunkčnou šatkou, ktorú automaticky zasielame pri registrácii, a následne, keď nám všetkých 10 fotografií zašlú, sú zaradení do žrebovania o rodinný wellness pobyt v Termáloch Malé Bielice. Už teraz môžeme konštatovať, že o súťaž je veľký záujem. K dnešnému dňu máme prihlásených viac ako 120 účastníkov, nielen z nášho, ale aj z Bratislavského, Banskobystrického i Košického kraja“.

Odmenu získa každý

Nová letná hra ŠTÚR TÚR

Prihlásení účastníci súťaže ŠTÚR TÚR získajú nielen multifunkčnú šatku s grafikou všetkých súťažných lokalít a charakteristických štúrovských fúzov a po splnení podmienok hry aj unikátne tričko. „Úspešní cestovatelia, ktorí zvládnu navštíviť všetky lokality a splnia podmienky súťaže získajú pamiatku v podobe  štýlového trička. Okrem hlavnej ceny majú súťažiaci možnosť získať i špeciálnu odmenu, ktorou sú wellness vstupy do Termálov Malé Bielice,“ priblížil J.Gerlici. Turistické ciele hry ŠTÚR TÚR sú spojením prírody a histórie, ktoré prezentuje i propagačné video súťaže. „Pri plnení úloh si na svoje príde každý. Medzi lokalitami túr po Trenčianskom kraji sa objavujú hrady, rozhľadne, vyhliadky či náučné chodníky, takže program je naozaj pestrý, doplnil predseda predstavenstva KOCR Trenčín región, Juraj Gerlici.

História na dosah aj pre nevidiacich

Nová letná hra ŠTÚR TÚR

Spolupráca medzi KOCR Trenčín región a Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyústila do jedinečnej publikácie v Braillovom písme. „Spoločnými silami sa nám podarilo pripraviť materiál, ktorý v Trenčianskom kraji dosiaľ citeľne chýbal. Brožúra s názvom „Dotyk histórie“ prináša popis historických pamiatok. Hradov, hradných zrúcanín a zámkov v Trenčianskom kraji vyhotovených v Braillovom písme. Bohaté historické dedičstvo trenčianskeho regiónu sme týmto krokom chceli priblížiť i zrakovo znevýhodneným návštevníkom nášho kraja,“ prezentovala výsledky projektu výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región, Eva Frývaldská.

Materiál do celého kraja

Nová letná hra ŠTÚR TÚR

Unikátne brožúry pre nevidiacich a slabozrakých písané Braillovým písmom budú umiestnené v turistických informačných kanceláriách v Trenčianskom kraji a taktiež na vybraných hradoch, v hoteloch a knižniciach. „Prvých 24 kusov tohto materiálu budeme distribuovať do všetkých aktuálne fungujúcich informačných kancelárii a centier v Trenčianskom kraji. Brožúry môže už teraz návštevník nájsť na Trenčianskom, Čachtickom a Beckovskom hrade,“ ozrejmila E.Frývaldská. Členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska z Krajského strediska Trenčín Anna Perglerová ocenila iniciatívu vytvorenia brožúry v Braillovom písme. Sama si pár strán o dominantách v Trenčianskom kraji prečítala. „Je to veľmi vydarená brožúrka. Myslím si, že aj iné kraje by sa mohli inšpirovať. Dozvedeli by sme sa viac o hradoch, zámkoch a iných lákavých miestach na Slovensku, zhodnotila Anna Perglerová.

www.trencinregion.sk