Tipy na zaujímavé výlety po Slovensku v období nastupujúcej jari. Neváhajte, všade je nádherne a všade je blízko


1850   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zimný relax v Kúpeľoch Bojnice

Hľadáte tipy na zaujímavé výlety a tajomné miesta? Odporúčame niekoľko tipov, vďaka ktorým môžete navštíviť fascinujúce miesta našej domoviny. Slovensko je totiž ozajstným rajom pre milovníkov prírody a krásnych hôr. O tom napokon svedčí množstvo národných parkov. A čo tak historické pamiatky, hrady, zámky a často nepoznané zákutia a miesta, ktoré sú zárukou skutočných zážitkov? Výlety po Slovensku a hľadanie najkrajších miest sa začínajú..

Malé Karpaty

Turistiku v Malých Karpatoch môžete absolvovať aj s deťmi. Nachádza sa tu množstvo turistických trás a je na vás, ktorú si vyberiete. Vyskúšať môžete napríklad 9-kilometrovú túru z Devínskej Novej Vsi, ktorá končí na Sandbergu. 
Vyskúšať môžete aj výstup na vrch Molpír, ktorý začína v doline Hlboča. Po ceste môžete vidieť aj nádherný vodopád. V Malých Karpatoch nájdeme ďalšie zaujímavé miesta na túru. Spomeňme Smolenický zámok, Ostrý kameň, Čertov žľab alebo Záruby. Zaujímavosti o výlete do Malých Karpát sa dočítate v tomto článku.

zaujímavé výlety: Devinska Kobyla

Devinska Kobyla

Záhorie

Záhorie je tiež plné krásnych miest a turistických magnetov a destinácií. Jednoznačne odporúčame navštíviť Holíčsky zámok, Hrad Pajštún, Pálffyovský kaštieľ v Malackách, Plavecký hrad alebo mlyny na Záhorí vo viacerých lokalitách regiónu. Na Záhorí nájdete nečakané miesta, ktoré určite nesklamú. Napríklad v Skalici mnohých prekvapí história ranorománskej rotundy a tamojšie múzeálne expozície. Mesto Malacky je známe budovou synagógy, ktorá je postavená v historizujúcom maurskom slohu z konca 19. storočia. V Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici sú prezentované diela významných Záhorákov: Jána Mudrocha, Martina Benku, Jozefa Kostku, Jána Želibského, či Albína Brunovského. Odporúčame navštíviť aj rodný dom a pamätnú izbu básnika Jána Hollého v Borskom Mikuláši.

zaujímavé výlety

Putovanie od hradu k hradu sa môže pomaly začať…

Bojnice

Bojnice sú nádherné miesto plné romantiky a rozhodne sa radí medzi zaujímavé výlety v každom ročnom období. Nájdete tu veľmi navštevovaný a obľúbený Bojnický zámok (úvodná fotografia). Odporúčame navštíviť aj napríklad kostol sv. Martina biskupa z Tours, Múzeum praveku, Múzeum tradičných remesiel – Bencovje grunt alebo technické moto múzeum. Ak patríte k milovníkom pohybu, môžete si prejsť náučný chodník Dubnica – Hradište alebo navštíviť vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch. Ďaleko viac tipov o zaujímavých miestach v Bojniciach a ich okolí nájdete v tomto článku – Bojnice atrakcie

Neprehliadnite:

KST, Hulín a Chlm, lexikon.sk
Spoznávame naše Slovensko:
Vrch Hulín a Chlm v Štiavnických vrchoch s jarnou atmosférou

Zaujímavé výlety pokračujú: Malá Fatra

Pre milovníkov turistiky máme zopár tipov na zdolávanie zaujímavých vrchov v Malej Fatre. Môžete vyskúšať zdolať napríklad Veľký Rozsutec (1 609 m n. m.) a Malý Rozsutec (1 343 m n.m.) alebo Veľký Kriváň ( 1 709 m n. m.). 

zaujímavé výlety po Slovensku

S batohom na pleciach…

Liptovský Mikuláš

Výlet v Liptovskom Mikuláši môže byť pre vás obohacujúci. Nájdete tu taktiež veľa zaujímavých miest. Navštíviť môžete Liptovskú galériu P.M. Bohúňa, Múzeum liptovskej dediny Pribylina, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva alebo Múzeum Janka Kráľa.
Ak sa chcete vydať do okolitej prírody, skúste navštíviť Vodnú nádrž Liptovská Mara, Archeologické múzeum Havránok alebo Arborétum v Liptovskom Hrádku. (WP)

Medzititulky: redakcia
Foto: archív redakcie