Sign in / Join

Múzeum kysuckej dediny bude patriť počas nedele drotárskym majstrom pod názvom Drotári, drotári v tom našom chotári


5296   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Drotári, drotári v tom našom chotári, Kysucke muzeum v Cadci

Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 30. augusta podujatie pod názvom – Drotári, drotári v tom našom chotári.

Drotári, drotári v tom našom chotári, Drotár Róbert Hozák z Milošovej, Kysucke muzeum v Cadci

Od 10. do 16. hodiny budú pre vás pripravené tvorivé dielne Majstri drotári pri objekte Dom kysuckého drotára, pod vedením drotárskych majstrov Róberta Hozáka, Juraja Šeríka a Miroslava Kalmana. Návštevníci sa tak budú môcť oboznámiť s rôznymi technikami drôtovania a aj si tieto techniky sami vyskúšať.

Drotári, drotári v tom našom chotári, Kysucke muzeum v Cadci

O 11. hodine si môžete vypočuť zaujímavú prednášku pod názvom Drotári z Kysúc od nášho odborného pracovníka etnológa PhDr. Alojza Kontrika, ktorá sa uskutoční v Stanici Skanzen. Tu si v čase od 11,30 h. do 16. hodiny môžete pozrieť aj film z archívu pod názvom Drotári. O 13. hodine sa začne tradičná Svätá omša pri Kaplnke Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou. 

Neprehliadnite:
Spev, tanec, hudba, vôňa a farby Kysúc

O 13,45 h. sa bude konať sadenie nezábudiek pri objekte kaplnky, ktoré bude venované pamiatke vojakov z drotárskeho regimentu, ktorí padli v I. svetovej vojne na Sočskom fronte. Zaujímavosťou je, že semienka sú prinesené priamo z Kobaridu, centra Cesty mieru v Slovinsku, ktoré je dokumentačným strediskom I. svetovej vojny. O 14. hodine je naplánovaný Odchod drotárov do sveta. Ide o kultúrny program v podaní Folklórnej skupiny Staškovanka zo Staškova.

Drotári, drotári v tom našom chotári, Kysucke muzeum v Cadci, skanzen_vychylovka

Výstava Drotári a drotárstvo v objekte Stanica Skanzen bude sprístupnená pre návštevníkov počas celej sezóny.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu.

www.kysuckemuzeum.sk