Spev, tanec, hudba, vôňa a farby Kysúc. Aj o tom bude tradičné podujatie Bystrickou dolinou


3145   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Spev, tanec a hudba. Aj o tom bude podujatie Bystrickou dolinou, Kysucké múzeum v Čadci

Medzi najnavštevovanejšie slovenské múzeá patrí aj Kysucké múzeum v Čadci. Táto organizácia – v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja – pripravuje v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke dňa 23. augusta 2020 podujatie pod názvom Bystrickou dolinou.

Spev, tanec a hudba. Aj o tom bude podujatie Bystrickou dolinou, Kysucké múzeum v Čadci

Už samotný názov evokuje pestrý program plný hudby, farieb, tanca a dobrej nálady. Začne sa rozliehať Bystrickou dolinou na poludnie o 12.45 h. Uvedie ho pestrý krojovaný sprievod na svätú omšu, pri ktorej farár požehná upečený chlebík – symbol hojnosti i úcty k tvrdej práci, ktorá sa Kysuciam nikdy nevyhýbala. Svätá omša sa začne o 13. hodine na pódiu pri objekte Krčma z Korne. Hlavný program je naplánovaný na 14. hodinu. Hudbou a tancom vás zabavia dobre známe miestne folklórne súbory Dolinka a Bystrica z Novej Bystrice. Budú prezentovať zvyky a tradície, ktoré nikde inde nenájdete. Počas dňa veselosti nebudú chýbať napríklad ani chutné kysucké jedlá a remeselníci s tradičnými výrobkami.

Neprehliadnite:
Spomienky na minulosť: Ľanová nedeľa v Múzeu slovenskej dediny. Ako sa vyrábali odevy?

Deň veselosti si môžete spríjemniť aj jazdou po Historickej lesnej úvraťovej železnici a navštíviť môžete aj dve výstavy Drotári a drotárstvo a Vlaky s vôňou dreva.

Melódie a vôňa Kysúc sa bude niesť Bystrickou dolinou 23.augusta pre potešenie a radosť zo života…

Spev, tanec a hudba. Aj o tom bude podujatie Bystrickou dolinou, Kysucké múzeum v Čadci

www.kysuckemuzeum.sk