Vytúžený relax, pokoj a pohoda! Putovanie za oddychom do lokalít, ktoré určite nesklamú


3808   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
ThermalPark Nitrava, vytúžený relax, pokoj a pohoda

30° v tieni, deka na deke, telá nahnedlé… Presne ako v známom songu. Predstava je však iná; aj o takej spieva naša Marika: len slnko, voda plus ty! Vízia o letnej pohode v tomto štýle určite prevláda. Kapacita návštevnosti je v našich kúpaliskách po tieto dni naozaj vrchovate naplnená. Stáva sa, že oddych, relax a hľadaný pokoj jednoducho nie je k dispozícii, rýchlo sa “vypredal”. Kto však hľadá, nájde výborné a menej frekventované adresy na odpočinok. Medzi také patria bazény s kvalitnou a osviežujúcou vodou, spĺňajúce všetky oprávnené požiadavky oddychujúcich rekreantov. A s jednou prednosťou navyše – sú komornejšie.

V prvom rade dostatok miesta na svoje súkromie, nehlučná hudba z ampliónov, výborný servis, neodolateľné gastronomické špeciality a – rovnako dôležitá – prijateľná cena a s odporúčaním – čo môžem ešte v okolí vidieť, zažiť. Naše aktuálne tipy sú pozvánkou práve pre návštevníkov, vyhľadávajúcich tiché miesto. Tu sa isto nájde…

1. ThermalPark Nitrava

Obľúbený rezort patrí svojou rozlohou medzi najväčšie na Slovensku. Nájdete ho v obci Poľný Kesov, neďaleko Nitry. Je obklopený krásnou prírodou, množstvom zelene. Je ideálnym miestom na oddych a relax a pocit stiesnenosti sa – vďaka jeho rozlohe – úplne stráca. Tunajšia termálna voda priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo, reumu a centrálny nervový systém, regeneráciu kĺbov, kostí, poúrazové stavy a uvoľnenie svalstva. Ubytovanie je možné napríklad  v Hoteli*** ThermalKesov. Hoteloví hostia majú k dispozícii neobmedzené vstupy do hotelového bazéna a bazénovej haly. Súčasťou izieb sú hotelové župany, kúpeľňa, televízor a Wi-Fi pripojenie.

ThermalPark Nitrava, vytúžený relax, pokoj a pohoda

 

Wellness procedúry: sauna, masáže, aquazumba.

Otváracie hodiny:
rekreačné stredisko ThermalPark Nitrava je otvorené celoročne
Pondelok: 12:00 – 20:00
Utorok – Nedeľa: 09:30 – 20:00

Čo môžete vidieť v okolí:
Kaštieľ Mojmírovce, Mesto Nitra s viacerými možnosťami, Zubria obora Topoľčianky

Foto: thermalnitrava.sk
www.thermalnitrava.sk

2. Termálne kúpalisko Vieska Turčianske Teplice

Turčianske Teplice sú známe kúpeľné mesto, ktoré sa stalo vyhľadávane nielen samotnými kúpeľnými hosťami, no i vďaka areálu letnej pohody. Jeho najväčším magnetom je plavecký bazén v parametroch 50×25 metrov, detský bazén a tobogány. Súčasťou areálu kúpaliska je mutlifunkčné ihrisko, lezecká stena, minigolf, futbal, tenis, petanque, volejbal, basketbal a nohejbal. Lokalizácia Viesky predurčuje využiť tunajšiu liečivú turčiansku vodu; jej teplota je v letných dňoch mimoriadne žiadaná, veď dosahuje príjemných 26 – 27 °C.

Termálne kúpalisko Vieska Turčianske Teplice

Otváracie hodiny:
Po – So: 9:00 – 19:00
Ne: 9:00 – 18:00

Čo môžete vidieť v okolí:
Znievsky hrad, Blatnický hrad, Múzeum mincí a medalí v Kremnici, geografický stred Európy neďaleko Kremnice

Foto: turciansketeplice.sk
www.turciansketeplice.sk

3. Kupko Strehová Aquatermal

sa nachádza v južnej časti stredného Slovenska v okrese Veľký Krtíš. Výborná je dostupnosť z okresného mesta Lučenec (25 km) a Veľký Krtíš (13 km). Voda do bazénov je dodávaná z troch vrtov a teplota termálnej vody je 36 °C.   Celý rezort tvorí HOTEL AQUATERMAL ***, wellness a letné kúpalisko Kupko Strehová. Je ideálnym miestom pre hostí, ktorí hľadajú relax, oddych a útočisko pred každodenným stresom a prácou. 

Kupko Strehová Aquatermal

Otváracie hodiny:
Po – Ne: 10:00 – 22:00

Čo môžete vidieť v okolí:
Lučenec, Hrad Modrý Kameň, Hrad Divín, vodná nádrž Ružiná, zámok Halič,

Foto: strehova.sk
www.strehova.sk

4. Aquapark Meander Oravice

Areál leží na území regiónu Oravy – Západné Tatry Roháče. Zaujímavosťou je, že prírodná termálna voda vyviera z hĺbky 1611 m o teplote 58 °C, ktorá sa vlieva do všetkých bazénov v areáli.

Aquapark Thermal Oravice je vybudovaný v krásnom prostredí Oravy, neďaleko od slovensko.poľskej hranice. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno – vápenato – horečnato – siričitá s vysokým obsahom železa a využíva sa v dvoch krytých a piatich vonkajších bazénoch. Priamy vstup z budovy a bazénov umožňuje kúpať sa v každom počasí a každom ročnom období. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami, ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, chrliče a masážne trysky. Súčasťou vybavenia aquaprku sú lehátka. Príďte si príjemne oddýchnuť, zabaviť sa, načerpať nové sily a využiť adrenalínové atrakcie.

Aquapark Meander Oravice

Otváracie hodiny:
celoročne 9:30 – 21:00 

Čo môžete vidieť v okolí:
Prosiecka a Kvačianska dolina, Západné Tatry – Roháče

Foto: aquaparkoravice.sk
www.aquaparkoravice.sk

5. Aqua Spa Gánovce

Na území Gánoviec (známa archeologická lokalita) sa spomínajú liečebné pramene už roku 1549. Postupne pri nich vyrástla kúpeľná osada.  

V roku 1852 ju však majiteľ Augustín Korponaj dal zbúrať a na jej mieste postavil kúpeľný dom, vedľa letohrádok, reštauráciu a spoločenský pavilón. V roku 1948 boli kúpele znárodnené. Do roku 1992 boli v plnej prevádzke, potom chátrali. Kúpeľný prameň s teplotou 24,2 °C so sadrovou, zemitou, uhličitou vodou obsahuje prevažne HCO3, Ca, Mg. V minulosti priaznivo pôsobil pri žalúdočných kataroch, ako aj pri všeobecných chorobách zažívacích ústrojov, liečbe reumatizmu, v začiatočnom štádiu tuberkulózy, pri škrofulóze, krivici, chronických kožných ochoreniach, málokrvnosti, cukrovke a v ostatnom čase sa dobré výsledky dosiahli v liečbe dny. Dnes je lokalita vyhľadávaná najmä pre svoje komornejšie prostredie.

Aqua Spa Gánovce

Otváracie hodiny:
Po – Ne: 9:00 – 20:00

Čo môžete vidieť v okolí:
Podtatranské múzeum Poprad, Kežmarok, Spišský Štvrtok

Foto: kupeleganovce.sk
www.kupeleganovce.sk

6. Vodný svet – Kúpele Číž

Vonkajší bazénový komplex Vodný svet je vybudovaný v bezprostrednej blízkosti kúpeľného komplexu Prírodných jódových kúpeľoch Číž, ktoré sa nachádzajú v okrese Rimavská Sobota neďaleko hraníc s Maďarskom.

V bazénoch je vyhrievaná voda s teplotou 24 – 34 °C. V areáli komplexu sa nachádza plavecký bazén, neplavecký bazén, relaxačný masážny bazén s vodnými tryskami a teplotou vody 34 °C, malý bazén s vodnými atrakciami, trojdráhová šmýkačka s dojazdovým bazénom.

Vodný svet – Kúpele Číž

Otváracie hodiny:
celoročne

Čo môžete vidieť v okolí:
Jaskyňa Domica, Gombasecká jaskyňa, Ochtinská aragonitvá jaskyňa, Silická ľadnica, Kaštieľ Betliar

Foto: kupeleciz.sk
www.kupeleciz.sk