Vhodné tipy na zimné radovánky a lyžovačku v Košickom kraji! Preplnené zimné strediská prenechajte iným…


4762   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Užívajte si zimné radovánky a lyžovačku v Košickom kraji

Patríte k milovníkom zimných športov? Máte radi lyžovačku, no do Álp je to priďaleko a Tatry sú zroka narok plnšie? Vyskúšajte lyžovačku bez stresov a zdĺhavého čakania na parkovacie miesto, skipassy, vlek i jedlo. Inšpirujte sa tipmi na dobrú lyžovačku, bežkárske trate či zimnú turistiku v Košickom kraji. Za zimnými zážitkami sa môžete počas februára každú sobotu odviezť turistickým vlakom. Ľadový expres čaká aj na vás…

Užívajte si zimné radovánky a lyžovačku v Košickom kraji

Lyžiarske strediská v Košickom kraji sú síce menej známe, no práve preto v nich nie je „hlava na hlave“ a dobrú lyžovačku si užijete bez ohľadu na obľúbenú farbu (náročnosť) zjazdovky.

Ľadový expres do Slovenského raja

Ladovy express

Ak sa za dobrou lyžovačkou alebo na túru do Slovenského raja odveziete Ľadovým expresom – jazdí každú februárovú sobotu – vyhnete sa aj stresom z nedostatočných parkovacích možností. Ľadový expres je mimoriadny vlak, ktorý turistom zjednodušuje dopravnú dostupnosť južnej časti Slovenského raja aj v zime. Premáva na trase Košice – Dobšinská ľadová jaskyňa a späť. Cestujúci môžu využiť exkluzívne zľavy na skipassy v lyžiarskych strediskách po trase vlaku, ak ich kúpia spolu s cestovným lístkom.

Skupinová turistika a nordic walking

Exkluzívne pre cestujúcich z Ľadového expresu je tento rok ako novinka pripravená možnosť skupinovej turistiky a nordic walkingu s inštruktorom. Každý účastník skupinových aktivít si musí zabezpečiť cestovné poistenie na hory (pokrývajúce aj prípadný zásah horskej služby) a potrebný výstroj (pevná zimná turistická obuv, protišmykové návleky na obuv; o téme vhodného zimného oblečenia sa viac dočítate na inom mieste).

Neprehliadnite: NICO CAFFÉ v Košiciach…

Záujemca tieto skutočností potvrdí svojím podpisom pred začatím aktivity – prehlásenie o osobnej zodpovednosti. Organizátor – a ani osoba vedúca skupinovú aktivitu – zaňho nepreberajú zodpovednosť. V prípade nepriaznivého počasia môžu byť turistické trasy upravené z bezpečnostných dôvodov.

slovensky-raj-tip-na-výlet-v-kosickom-kraji

Nenáročná 9 km turistická trasa v Stratenej sprevádzaná turistickým sprievodcom je bez výrazných stúpaní. Turistom za 3 hodiny ponúkne to najkrajšie z prírodnej rezervácie Stratená. Túra začína v Stratenej, pokračuje romantickým Stratenským kaňonom a Stratenskou Pílou po nábreží Hnilca až k Palcmanskej Maši v Dedinkách. Na cestu späť do Košíc turisti nastúpia do Ľadového expresu v Dedinkách.

Rajská lyžovačka

Ľadovým expresom sa záujemcovia môžu odviesť do piatich lyžiarskch centier v Slovenskom raji. Lyžiarske stredisko SKI Telgárt ponúka možnosť zjazdového lyžovania, freeride lyžovania i snowboarding. V stredisku sa nachádza 7 vlekov a 10 zjazdoviek. K dispozícii je požičovňa lyží, skiservis, skishop, lyžiarska škola, škôlka upravená zóna na sánkovanie. Samozrejme, nechýba ani  možnosť občerstvenia. Vo februári sú v lyžiarskom stredisku plánované rôzne akcie pre deti i dospelých, psie záprahy, zabíjačka, gastrovíkendy a animačné programy.

Lyžiarske stredisko Ski centrum Mraznica má zjazdovku vhodnú pre náročných lyžiarov, ale aj pre začiatočníkov. Nachádzajú sa tu 3 lyžiarske vleky, hlavná zjazdovka je dlhá 1650 m. Návštevníci strediska majú k dispozícii požičovňu lyží a snowboardov, úschovňu a servis lyží. Malé detí tu môžu absolvovať prvé lyžiarske krôčiky v lyžiarskej škole a škôlke. Stredisko má aj krytú ľadovú plochu na korčuľovanie s rozmermi 30 x 15 metrov. Vstupy na ľadovú plochu sú v dvojhodinových intervaloch v pevne stanovenom čase.

Lyžiarske stredisko Mlynky Biele Vody sa nachádza približne 1,5 km od železničnej stanice Mlynky. Návštevníkom ponúka 2 lyžiarske vleky s prepravnou kapacitou 1180 osôb za hodinu. Dĺžka upravovanej zjazdovky je 450 metrov. Zjazdovka s technickým zasnežovaním je denne upravovaná. V blízkosti zjazdovky sa nachádza bufet, skiservis a požičovňa lyží.

Ski centrum Mlynky Gugel je najväčšie lyžiarske stredisko v Slovenskom raji na severných svahoch Kruhovej. Nachádza saj približne 200 metrov od železničnej stanice Mlynky. Návštevníkom ponúka 3 lyžiarske vleky s prepravnou kapacitou 1350 osôb za hodinu. Najdlhšia zjazdovka má 1400 metrov. V stredisku je požičovňa lyží, skiservis, bufet a tiež inštruktori lyžovania i snowboardingu.

Na svoje si prídu aj tí ktorí preferujú bežkovanie. Môžu sa vydať spoznávať nádhernú zasneženú krajinu v bežkárskych areáloch Grajnár, SKI Telgárt alebo pri Dobšinskej ľadovej jaskyni.

Cestovné lístky na Ľadový expres

V predaji sú iba spiatočné (obojsmerné) lístky. Rodinné lístky si môžete kúpiť iba v predpredaji (online alebo v Regionálnom informačnom centre), ich nákup priamo vo vlaku nie je možný. Využiť môžete aj výhodné balíčky s celodenným skipassom, ktoré sme pripravili exkluzívne pre cestujúcich z Ľadového expresu. Zľavu si uplatníte v lyžiarskych strediskách Ski centrum Gugel, Mlynky Biele vody, Ski Centrum Mraznica a Ski Telgárt v deň jazdy vlaku.

cestovny-poriadok-ladovy-expres

Deti do 3 rokov cestujú zadarmo, avšak bez nároku na sedadlo vo vlaku. Cena lístka je jednotná pre všetky nástupné a výstupné stanice. Lístky si môžete kúpiť aj osobne, v Regionálnom informačnom centre na Hlavnej 48 v Košiciach. Na cestovanie v mimoriadnych turistických vlakoch sa nevzťahujú zľavy platné na pravidelných vlakových spojeniach ŽSSK.

www.kosiceregion.com