Nádej na veľkonočnú lyžovačku


5546   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Dobré správy pre priaznivcov jarného lyžovania: Jasná sa 27. marca 2019 zobudila do chladného rána, čo umožnilo opäť zasnežovať. Vytvorili sa tak dobré predpoklady na výbornú veľkonočnú lyžovačku. Rovnako dobre sú na tom aj lyžiarske svahy na Štrbskom plese a v Lomnickom sedle.

Vďaka ochladeniu mohli opäť zapnúť na Chopku snežné delá. Technické zasnežovanie doplní zásoby snehu tak, aby lyžovačka v najväčšom stredisku na Slovensku mohla trvať čo najdlhšie.  

Zasnežujeme vrchnú časť Chopku zo severnej strany. Začali sme už ráno. Ak to počasie dovolí, chceli by sme pokračovať až do zajtra. Aktuálne máme na Chopku – 6 °C, vďaka čomu sme mohli pustiť zasnežovanie na plný výkon,“ uviedol Martin Kupčo, vedúci lyžiarskych tratí a zasnežovania v stredisku Jasná. V súčasnosti je na hlavných zjazdovkách od 50 do 150 cm snehu.

veľkonočnú lyžovačku

Ochladenie a možnosť zasnežovania by mali pomôcť zabezpečiť dostatok snehu pre skvelú jarnú lyžovačku v Jasnej minimálne do Veľkej noci a predĺžiť tak možnosť zážitkov aj pre všetkých majiteľov sezónnych skipasov známych ako Šikovná sezónka.

Oporúčame: JARNÉ LYŽOVANIE si ešte užijete – SNOWPARADISE Veľká Rača

Kým si Nízke Tatry pomáhajú na vytvorenie dobrých podmienok na lyžovanie technickým zasnežovaním, Vysokým Tatrám pomáha samotná príroda – na Štrbskom Plese za posledných 24 hodín napadlo do 20 cm,  v Lomnickom sedle až do 40 cm nového snehu.

To znamená, že aj vysokotatranské strediská poskytnú lyžovania chtivým návštevníkom skvelé upravené jarné lyžiarske terény i veľkonočnú lyžovačkou.

www.tmr.sk