Sneh ako atrakcia! V Brezne stavajú snehový labyrint a budú sa z neho tešiť celú zimu.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
snehový labyrint, Brezno

Priamo na námestí rastú v Brezne od 12. decembra prvé múry obrovského snehového labyrintu. Snehový labyrint o rozlohe viac ako 600 metrov štvorcových bude novou atrakciou nielen pre domácich obyvateľov, ale aj pre všetkých turistov, ktorí prichádzajú do regiónu Horehronie užiť si zimnú dovolenku.

snehový labyrint, Brezno

Už v pondelok 11. decembra mohli obyvatelia Brezna spozorovať prvé kopy snehu, ktorý sa začal na námestie privážať pomocou ťažkej techniky z okolitých lyžiarskych stredísk a národného biatlonového centra. Nasledujúci deň začali na námestí prvé práce na stavbe snehového labyrintu.

Neprehliadnite: Lyžiari, dobrá správa!

„Nakoľko sú podmienky so snehom a počasím veľmi nepriaznivé a ani predpovede na najbližšie dni nepredpokladajú príchod väčších mrazov či väčšej snehovej nádielky, bolo kľúčové spojiť sily“ povedala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE. Viaceré lyžiarske strediská z okolia Brezna – Ski Tále, Mýto Ski& Bike, Jasná sa spojili a podporili stavbu labyrintu všetkým možným snehom, ktoré mali k dispozícii.

Labyrint

Na stavbe labyrintu intenzívne pracuje 5 študentov zo strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici pod dozorom pedagóga Mgr. art. Ivana Slovenčáka. Študentom pri stavbe pomáhajú Technické služby mesta Brezno. Tie zabezpečili prepravu snehu z lyžiarskych stredísk a manipuláciu so snehom priamo na námestí.

snehový labyrint, Brezno

„Mesto Brezno sa usiluje každým rokom priniesť na námestie novinky, ktoré potešia a prilákajú nielen domácich obyvateľov, ale taktiež všetkých návštevníkov, ktorí prichádzajú dovolenkovať na Horehronie. Dúfame, že počasie nám bude už čoskoro priať a labyrint bude pre verejnosť sprístupnený už počas vianočných trhov na námestí. Ďakujeme lyžiarskym strediskám v okolí, bez ktorých by sme stavbu labyrintu nemohli zrealizovať“ dodal Tomáš ABEL, primátor mesta Brezno.

www.horehronie.sk