Snehové mravenisko láka do Mraznice


3444   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Snehové mravenisko láka do Mraznice

 

Oficiálne uvedenie mraveniska v Mraznici je naplánované na sobotu 2.2.2019. Uskutoční sa v nadväznosti na príjazd vlaku Ľadový expres z Košíc do Nálepkova a následný presun kyvadlového autobusu z Nálepkova k lyžiarskemu stredisku. Odhadovaný čas slávnostného aktu je o 10:00.

V lyžiarskom stredisku Mraznica na Spiši sa návštevníci môžu tešiť na novú atrakciu – mravenisko zo snehu. Podľa organizácie Košice Región Turizmus má pritiahnuť pozornosť lyžiarov na menej známe lyžiarske strediská v Košickom kraji.

Snehové mravenisko láka do Mraznice

Mravenisko vytvorené zo snehu je novou zimnou atrakciou na Spiši. V uplynulých dňoch vyrástlo pod zjazdovkou v lyžiarskom stredisku Ski Centrum Mraznica Hnilčík. Snehovú atrakciu si budú môcť obzrieť aj cestujúci prvým Ľadovým expresom v jeho zimnej edícii. Mravenisko v lyžiarskom stredisku vytvorila organizácia Košice Región Turizmus (KRT). „Radi by sme dali do povedomia verejnosti menej známe lyžiarske strediská v našom regióne, ktorých hlavnou devízou je, že nie sú preplnené. Oproti tatranským strediskám tak ponúkajú menej stresujúce prostredie, často sú cenovo omnoho dostupnejšie a môžu byť zaujímavou inšpiráciou pre všetkých milovníkov zimných športov,“ uviedla výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková. 

Snehové mravenisko láka do Mraznice
 
Ski Centrum Mraznica Hnilčík je navyše jedným z možných cieľov cestujúcich Ľadovým expresom. Cieľom tohto turistického produktu je ďalšia podpora regionálneho cestovného ruchu a tiež zastrešenie spolupráce s jednotlivými podnikateľmi na trase. Aj preto strediská Telgárt, Mraznica či SKI Gugel poskytnú cestujúcim exkluzívne zľavy na skipassy v deň danej jazdy. „Keďže je stredisko Mraznica v blízkosti železničnej trasy, no vlak tu priamo nestojí, rozhodli sme sa napojiť na Ľadový expres kyvadlovú autobusovú dopravu, ktorá bude nadväzovať na príchod vlaku z Košíc, respektíve popoludňajší návrat,“ doplnila riaditeľka. Tohtoročnou novinkou lyžiarskeho strediska v Hnilčíku je tiež krytá ľadová plocha pre korčuliarov, ktorá je v prevádzke najmä počas víkendov. Čoskoro by mal do ponuky pribudnúť aj takzvaný snowtubing.

Snehové mravenisko láka do Mraznice
 
“Naším cieľom je podporovať cestovný ruch aj v menej rozvinutých okresoch nášho kraja, ktoré však majú čo návštevníkom ponúknuť. Vďaka Ľadovému expresu je lyžiarske stredisko Mraznica pre turistov ľahko dostupné. Zo stanice Nálepkovo je zabezpečená kyvadlová autobusová doprava priamo k ski centru. Veríme, že čaro tohto regiónu ocenia nielen Spišiaci, ale aj všetci milovníci zimných športov, ktorí hľadajú menej preplnené zjazdovky,“ dodal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
 
Zimná edícia Ľadového expresu je mimoriadny turistický vlak, ktorý prevádzkuje Košice Región Turizmus spoločne so Železničnou spoločnosťou Slovensko. Cieľom projektu je zlepšenie dopravných možností pridaním priameho vlakového spojenia na trase Košice – Červená Skala. Viac informácií o vlaku i možnostiach lyžovania na trase vlaku nájdu záujemcovia na 

www.kosiceregion.com