Čičmianska folklórna jeseň


2956   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Čičmianska folklórna jeseň, turistika, vylet, folklor, kroje


V rázovitej obci Čičmany, ktorá sa nachádza 40 km južne od Žiliny, sa jeseň niesla v znamení folklóru. V čičmianskom kaštieli
sa uskutočnilo Celoslovenské stretnutie fujaristov a tiež sa predstavila výnimočná Škola plieskania bičom.

V rázovitej obci Čičmany, známej maľovanými zrubovými drevenicami si milovníci slovenského folklóru iste vždy prídu na svoje. Vo vynovenom kaštieli z konca 18. storočia, v ktorom je dnes penzión s reštauráciou, sa stretli fujaristi z celého Slovenska a predstavili sa aj majstri v plieskaní bičom.

Čičmany, ktoré sú pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry, sú iste dôstojným miestom pre sviatok fujaristov. Vďaka zápisu do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO je dnes fujara známa aj vo svete. „Na nádvorí nášho penziónu očakávame vyše 60 fujaristov a stovky návštevníkov. Svojím jedinečným vystúpením potešia všetkých milovníkov folklóru, ale aj ľudových zvykov, architektúry a slovenskej gastronómie. A to nielen počas spomínaných kultúrnych podujatí, ale kedykoľvek počas celého roka,“ povedala pred začiatkom akcie Ing. Berta Piešová jedna z organizátoriek čičmianskych folklórnych podujatí a zároveň riaditeľka penziónu Kaštieľa Čičmany.