Kam s deťmi za snehom? Náš tip: jazda na dobrú lyžovačku skibusom pod Kráľovu hoľu

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Skibusom na psie záprahy a domáce špeciality

Pýtate sa – kam s deťmi za snehom? Stredoslovenské lyžiarské strediská môžu byť tou správnou odpoveďou. Tradične sa tešia množstvu návštevníkov a okrem výbornej lyžovačky pripravujú pre lyžiarov aj niekoľko bonusov. Napríklad pre prázdninujúcich školákov a dovolenkujúcich rodičov sú pripravené doplnkové služby. Nehovoriac o tom, že záujemcovia sa môžu dostať na svahy aj víkendovým skibusom.

Tradične skvelá lyžovačka

Lyžiarske stredisko v Telgárte – najvýchodnejšej obci Horehronia – poskytuje skvelú lyžovačku na zjazdovkách (6,5 km) s prekrásnymi výhľadmi na Kráľovu hoľu či majestátne železničné stavby viaduktov. Pre lyžiarov je v Telgárte k dispozícii niekoľko zjazdoviek s prevýšením 400 metrov aj detský vlek. Vďaka rôznorodosti si v tomto lyžiarskom stredisku dosýta zalyžujú začiatočníci i pokročilí lyžiari.

Skibusom na psie záprahy a domáce špeciality

Sprievodný program a psie záprahy

Stredisko SKI Telgárt zabezpečuje prvotriedne služby, ktoré dopĺňajú aj poskytovatelia stravovacích služieb pod Kráľovou hoľou či požičovňa a servis lyžiarskeho náradia. Lyžiari sa počas sezóny zabavia aj pri zaujímavom doplnkovom programe.

Neprehliadnite:

Kráľova hoľa, KST
Kráľova hoľa – vďačná inšpirácia.
Zanietený turista si ju vždy dokáže vychutnať. Ako v našom prípade…

Doprava skibusom šetrí čas aj peniaze

Zima na Horehroní môže byť akčná a na ceste za zážitkami a dobrodružstvom môžete cestovať Horehronským skibusom zadarmo, bezpečne a ekologicky. A to priamo z ubytovacích zariadení, sídliacich v Bystrianskej doline a v rekreačnej oblasti Tále, za zasneženými zjazdovkami a upravenými bežkárskymi a skialpovými traťami, a to len vďaka regionálnej zľavovej karte Horehronie Card.

Skibusom na psie záprahy a domáce špeciality

Doprava skibusom šetrí čas aj peniaze

Zažite akčnú zimu na Horehroní a cestujte Horehronským skibusom zadarmo, bezpečne a ekologicky, priamo z ubytovacích zariadení, sídliacich v Bystrianskej doline a v rekreačnej oblasti Tále, za zasneženými zjazdovkami a upravenými bežkárskymi a skialpovými traťami, a to len vďaka regionálnej zľavovej karte Horehronie Card.

Skibus bude premávať denne počas:

  • jarných prázdnin: 20. 2. – 12. 3. 2023
  • veľkonočných prázdnin: 6. 4. – 11. 4. 2023

Odporúčame však overiť si “Cestovný poriadok” u organizátora.

Skibus bude premávať len počas víkendov: 

  • od 14. 1. 2023 do 02.04.2023 v závislosti od lyžiarskych podmienok

Regionálnu zľavovú kartu si môžete zakúpiť:

  • za zvýhodnenú cenu  v TIC Brezno, TIC Horehronie v obci Bystrá
  • v niektorých členských ubytovacích zariadeniach 
  • alebo online 

Text a medzititulky: redakcia
Foto: archív redakcie