Jar sa nesmelo blíži a s ňou aj obľúbená téma: záhrada. Toto sú tipy pre jej zariaďovanie a vašu radosť


1551   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
záhrada

Záhrada a čo všetko si v nej môžeme dať zariadiť? Milovníci záhradkárčenia i mnohí menej zbehlí vyznávači takéhoto trávenia voľného času najčastejšie relaxujú vo svojich záhradách pri viacerých činnostiach. Medzi najobľúbenejšie a najčastejšie aktivity patria:

Pestovanie ovocia a zeleniny

Častokrát si ľudia vo svojich záhradkách pestujú ovocie a zeleniny. Domáce je domáce a ako zeleninu si môžete doma pestovať napríklad paradajky, mrkvu, reďkovky, kaleráb, zemiaky, hrášok, cibuľu, baklažán, fazuľu, papriku a mnohé iné plodiny. Ako ovocie si môžete pestovať rôzne drobné ovocie – jahody, egreše, ríbezle, maliny, čučoriedky, brusnice, černice. Môžete si zasadiť aj ovocné stromčeky a pestovať napríklad hrušky, jablká, broskyne, nektarinky, slivky, čerešne alebo višne. Okrem toho si môžete pestovať aj rôzne bylinky, ktoré využijete pri varení jedla alebo robení čaju. Môžete pestovať rozmarín, tymián, mätu, bazalku, pažitku a mnohé iné.

Zimné záhrady / pergoly

Nie každý má čas v záhrade pestovať naoríklad ovocie a zeleninu. Mnoho ľudí si chce na svojej záhrade v lete grilovať s kamarátmi a oddychovať. Na to však treba do určitej miery svoju záhradu aj zariadiť. Odporúčame si zaobstarať na svoju terasu nejakú pergolu alebo zimnú záhradu, aby ste v prípade dažďov boli krytý. Prípadne sú v záhradách veľmi obľúbené aj altánky.

Neprehliadnite:

fóliovník
Zdajú sa vám skleníky drahé?
V tom prípade si zaobstarajte fóliovník. Vaše rozhodnutie sa oplatí

Bazén

Ak by ste okrem grilovania  chceli zorganizovať aj bazénové párty a hocikedy sa v lete osviežiť, kľudne si dajte urobiť na svojom pozemku bazén. 

Skalky

Aby bolo vaše okolie krásne a zaujímavé na pohľad, môžete si dať urobiť na svojej záhrade skalku. Tá môže pozostávať z množstva rôznych rastlín, kríkov a drevín. Do skalky sa častokrát dávajú rôzne trvalky, skalničky, cibuľoviny a rôzne kvitnúce rastliny. 

záhrada

Záhrada a Ihrisko pre deti

Ak máte malé deti, na záhrade si môžete dať pieskovisko, kde sa môžu deti hrať, šmykľavku, preliezky, prípadne si tam môžete dať urobiť hojdačku. 

Niekoľko spomenutých tipov určite môže motivovať, ako si môžete zariadiť svoju záhradu už v nadchádzajúcej jarnej sezóne. (WP)
Foto: pixabay