Sneh máme, hurá na bežky! Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate, ktoré sa oplatí vyskúšať ešte túto sezónu.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bežecké lyžiarske trate, Štrbské pleso

Bežecké lyžovanie už dlhodobo patrí medzi najpopulárnejšie zimné športy aj na Slovensku. Svoje bežky tu môžete prevetrať na nespočetnom množstve tratí, my sme pre vás vybrali niekoľko najzaujímavejších.

Bežecké lyžovanie je šport, ktorý je vhodný pre všetky vekové a silové kategórie. Môžete ho poňať ako príjemnú prechádzku peknou prírodou, ale aj ako plnohodnotnú športovú disciplínu. Ak snehové podmienky prajú, bežecké trate nájdete prakticky v okolí každého mesta. Či už uprednostňujete športové alebo rekreačné bežkovanie, tieto bežecké trate sa určite oplatí navštíviť.

Štrbské Pleso

Bežecké lyžiarske trate, Štrbské pleso

Ide o najznámejšiu slovenskú bežkársku lokalitu, ktorá ponúka 8 bežeckých okruhov v dĺžke od 1,4 až po 5 kilometrov. Tieto okruhy sú počas celej sezóny profesionálne udržiavané, vďaka zasnežovaniu možno dráhy do 2,5 kilometra využívať aj v prípade menej priaznivých snehových podmienok.

Neprehliadnite:
Vyskúšajte top aplikácie, ktoré vám pomôžu pri zimnej turistike a športe

Niektoré dráhy majú dokonca FIS certifikáciu. Na svoje si tu prídu rekreační bežkári, ktorí si môžu vychutnať upravený terén a nádherné výhľady, ale aj pokročilejší bežkári, ktorí môžu zlepšovať svoje časy na dráhach svetovej úrovne.

Donovaly

Bežecké lyžiarske trate Donovaly

Výborné podmienky a upravené trate nájdu bežkári aj v okolí tohto známeho lyžiarskeho a rekreačného strediska v srdci Slovenska. Dokopy sa tu nachádzajú 4 trasy, od jednoduchého okruhu Polianka s dĺžkou 2,8 kilometra, ktorý je vhodný pre začiatočníkov, až po trasu Donovaly – Šachtička, ktorá je dlhá 14,1 kilometra a vhodná je najmä pre skúsenejších bežkárov. Všetky trasy sú upravované a prechádzajú nádhernou krajinou plnou výhľadov a prírodných úkazov.

Skalka pri Kremnici

Bežecké lyžiarske trate Skalka Kremnica

Kvalitné bežkárske trate s certifikátom Slovenskej lyžiarskej asociácie nájdete aj v okolí lyžiarskeho strediska Skalka aréna Kremnica. Čaká tu na vás 13 bežkárskych tratí rôznej náročnosti, s dĺžkami od 1,77 kilometra až po 25 kilometrov. K dispozícii je aj bežkársky štadión Rudolfa Čillíka. 7. a 8. marca 2020 sa tu uskutoční už 47. ročník obľúbeného bežkárskeho podujatia – Biela stopa. Ak bežkujete nielen rekreačne, ale aj pretekársky, neváhajte sa prihlásiť!

Košice – Kavečany

Bežecké lyžiarske trate VOLOVSKÉ VRCHY

Ani obyvatelia východného Slovenska nie sú o bežkárske trate ukrátení, práve naopak. V okolí strediska Kojšova hoľa – Volovské vrchy sa nachádza 6 upravovaných tratí, ktoré sa môžu pýšiť certifikátom Slovenskej lyžiarskej asociácie. Okrem kvalitných tratí poteší aj pekné prostredie, ktoré sa určite oplatí vidieť naživo.

Dominik Parajka