Kam za snehom? Predsa na Horehronie! Bežkárska Šumná stopa vedie tento rok do Argentíny!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
biela stopa, Chamkova_stodola, Šumná stopa, Horehronie

Na snehovú nádielku Horehronie nedočkavo čakalo. Keďže tento týždeň bohato nasnežilo, na Šumiaci sa bude konať tradičné bežkárske podujatie Šumná stopa. Tento obľúbený pochod sa v sobotu 15. februára 2020 odštartuje už po piatykrát. Návštevníci sa môžu tešiť na bežkovanie cez lokalitu Argentína, Telgárt a pôjde sa i popri ikonickej Chamkovej stodole.

Chamkova_stodola, Šumná stopa, Horehronie

Na bežkovanie sú na 5. ročník podujatia Šumná stopa (15. februára 2020) pripravené pre športovcov dve trasy – v dĺžke 21 a 26 kilometrov. K dispozícii je aj občerstvovacia stanica a po pochode bude pre všetkých účastníkov pochodu pripravená kapustnica v Pohostinstve pod Úbočou. Podujatie už tradične organizujú miestni nadšenci pod vedením Milana Lacoviča z Penziónu Drevenica. Štartuje sa na námestí obce Šumiac ráno o 8.30 hodine.

Neprehliadnite: Horehronie žije zimnou sezónou…

Názov lesa nad Šumiacom Argentína vznikol v dávnych časoch našich starých otcov, ktorých živila práca v lese. Keď chodili rúbať horu do tohto najvzdialenejšieho lesa, na otázku kam idú väčšinou odpovedali – „Tak ďaleko, ako do Argentíny.“ Lesu nad dedinou ostal tento názov až do dnešných dní.

Chamkova_stodola, Šumná stopa, Horehronie

Bežkovanie pod Kráľovou hoľou sa stalo obľúbeným športom. Preto sa vďaka snahe aktívnych členov našej organizácie upravujú až tri bežkárske trasy o celkovej dĺžke 12 kilometrov. Menšie bežkárske okruhy sa upravujú v lyžiarskom stredisku SKI Telgárt a pod Chmarošským viaduktom. Náročnejší bežkári si môžu zašportovať aj na trase medzi Šumiacom a Telgártom so zastávkou pri Chamkovej stodole,“ vysvetľuje Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

www.horehronie.sk