Horehronie žije zimnou sezónou. Za lyžovačkou bezpečne a spoľahlivo vás dopravia ekologické skibusy až na svah.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Skibusy bezpečná preprava na svah

Cesta za zimnými svahmi po zasneženej vozovke častokrát prináša nepríjemné prekvapenia. Aj vám sa stalo, že ste cestou na svah zapadli a museli si zavolať pomoc? Ani zakladanie reťazí v zimnom počasí nie je veru zábava. Takýmto situáciám sa dá vyhnúť pokiaľ si vyberiete ekologickú dopravu. V článku sa dozviete o pomoci Ľubošovi a jeho bezpečnej preprave na svah. Celú situáciu sme zachytili vo videu.

Skibusy bezpečná preprava na svah

Horehronie žije zimnou sezónou a láka lyžiarov na upravené svahy a bežkárske trate. Zimné cesty však občas môžu nepríjemne prekvapiť. Horehronci to vedia a preto vyšli lyžiarom a zimným turistom v ústrety a počas zimnej sezóny tu jazdia dva skibusy. Už siedmu úspešnú sezónu premáva Skibus aj pre bežkárov, ktorý prepája 3 lyžiarske strediská Mýto pod Ďumbierom, Tále a Jasnú a bežecké trasy Pohánske a Tále.

Skibusy bezpečná preprava na svah

Ďalší skibus je dôkazom, že aj spolupráca medzi regiónmi môže fungovať; vďaka tomu jazdí Skibus Telgárt pod Kráľovu hoľu. Lyžiari z juhu Slovenska si môžu prísť zalyžovať, zabežkovať či vyskúšať zimné dobrodružstvo na efat-bikeoch. Pre tých, ktorí namiesto lyžovačky uprednostňujú oddych a relax, stačí vystúpiť o jednu zastávku skôr v blízkosti Rekreačného areálu na Prednej Hore.

Neprehliadnite: Kam s deťmi za snehom? Vv Zakopanom je najväčší snehový labyrint na svete.

Chcete vedieť ako vám môže skibus pomôcť? Určite si pozrite video, ktoré zachytáva lyžiara Ľuboša s kamarátkou. Z hotela sa na svah rozhodli odviezť vlastným autom, bohužiaľ zapadli a bezradne sa snažili založiť zimné reťaze. Okolo – našťastie – práve prechádzal skibus a keďže mali pri sebe platnú horehronskú kartu zliav, cestu mali bezplatnú. Vďaka skibusu sa bez problémov prepravili za skvelou lyžovačkou. Ušetrili množstvo času nielen počas cesty, ale aj s hľadaním parkovacieho miesta priamo v stredisku. Toto je nesporná výhoda a prednosť skibusu –  bezpečne, bezstarostne a ekologicky prepravovať lyžiarov na lyžiarske svahy.

„Sme naozaj radi, že sme mali príležitosť vyskúšať si túto formu dopravy. Do budúcna určite zvážim jazdu skibusom, než by som mal riskovať, že sa na svah nedostanem, kvôli neupravenej vozovke,“ dodáva lyžiar Ľuboš.

Možnosť odviezť sa za zimnými zážitkami počas akčnej zimy na Horehroní máte až do 15. marca. Zimná doprava jazdí počas každého víkendu a navyše skibus v smere Jasná premáva dvakrát denne počas celých jarných prázdnin.

Skibusy bezpečná preprava na svah

www.horehronie.sk