Snežné psy v Tatranskej Lomnici


4086   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Snežné psy v Tatranskej Lomnici

Vysoké Tatry budú počas najbližšieho víkendu patriť Snežným psom. Jubilejný desiaty ročník populárneho rodinného podujatia sa uskutoční v dňoch 9. – 10. februára priamo pod rozprávkovým Lomnickým štítom.

Zasnežená hory a desiatky psíkov vytvoria pri medzistanici Štart na svahu Čučoriedky západ v stredisku Tatranská Lomnica jedinečnú atmosféru polárnych expedícií. Skutočné dobrodružstvo zažijú deti počas oboch dní v expedičnej hre „Od pólu k pólu“, ktorá bude prebiehať na 12 stanovištiach. Zážitky detí v špeciálnej hre založenej na dobrodružstve objavovania ešte viac umocní prítomnosť živej sochy svetoznámeho polárnika Amundsena.

Snežné psy v Tatranskej Lomnici

Foto: Marek Hajkovsky

Deti budú plniť rôzne úlohy, budú si môcť vyskúšať jazdu na ozajstnom psom záprahu, uvidia v akcii lavínové psíky záchranárov Horskej záchrannej služby, ktoré predvedú, ako dokážu zachraňovať ľudí spod lavíny. Pripravený je aj bohatý sprievodný kultúrny program tak, aby každý, kto nezvyčajnú akciu navštívi, odchádzal s jedinečnými zážitkami,“ uviedol manažér obchodu a marketingu strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Bude ťa zaujímať: Medzinárodné krňačkové preteky

O skvelú atmosféru na pódiu sa postará hudobná skupina Hevi Dubi Komiks Band, ktorá spieva texty známeho slovenského básnika, prozaika, a autora literatúry pre deti – Daniela Heviera. Nebude chýbať vystúpenie tanečnej skupiny Art Dance, Dog Dancing, učebné metódy a postupy pre základnú výchovu psíkov, či rôzne hry a súťaže o skvelé ceny s moderátorom podujatia – Lacom Cmorejom.

Snežné psy v Tatranskej Lomnici

Špeciálnym bonusom pre všetky deti, ktoré si so sebou do Tatier prinesú svojho plyšového psíka, bude pekný darček. Pestrý a zábavný víkendový program pre celú rodinu – podujatie SNEŽNÉ PSY v Tatranskej Lomnici – začína po oba dni vždy o 10.00 hod.

www.vt.sk

Foto: TMR