Pod hviezdami Lomnického štítu


6989   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Lomnický štít

 

Vysoké Tatry sú dejiskom množstva obľúbených podujatí a originálnych zážitkov, dobrodružstiev. Noc na vrchole Lomnického štítu vo výške 2634 metrov nad morom je určite zážitok, o ktorom nestačí len počuť, treba si ho aspoň raz v živote naplno vychutnať.

Hory zážitkov v každom ročnom období
Objavte najkrajšie miesto na Slovensku, kde sa vrcholy tatranských štítov dotýkajú neba. Čaká na vás nekonečné množstvo úžasných výhľadov na každý kúsok slovenských veľhôr a absolútne ticho. Zažiť to v božskom nočnom čase a precítiť čarovnú atmosféru noci blízko hviezd v najvyššie položenej izbe v strednej Európe, to sa nedá opísať, to treba zažiť. Doprajte sebe alebo svojim blízkym aspoň raz za život takýto nevšedný zážitok – Noc na Lomnickom štíte. Exkluzívny zážitok si môžete s partnerom darovať pri zásnubách alebo na oslavu nejakého výročia v rodine.

Lomnický štít

Noc na Lomnickom štíte
So západom slnka, keď lanovka zvezie aj posledného turistu, zaplní Lomnický štít podvečerná a nočná atmosféra určená len pre 6 až 7 “vyvoleným”. Noc na Lomnickom štíte obsahuje: Obojsmerný lístok na lanovku Tatranská Lomnica – Lomnický štít, malé občerstvenie na Skalnatom plese a privítanie welcome drinkom na Lomnickom štíte. Nasleduje gurmánska 4-chodová večera pri sviečkach v najvyššie položenej kaviarni Dedo s obsluhou do polnoci a potom pozorovanie hviezdnej oblohy pri fľaši dobrého vína. Hlboko v noci sa hostia odoberú do jednej z dvoch izieb, pripravených na Lomnickom štíte. Nová útulná izba „classic“ dýcha horskou atmosférou. (V izbe sa nachádza manželská posteľ, nábytok z masívneho dreva, satelitná TV, WiFi pripojenie, ale toaletu zdieľa s kaviarňou Dedo.) Izbu si vyberajú páry hľadajúce súkromie a romantiku. Je orientovaná na severozápad a ponúka výhľad na Pyšný štít, Ľadový štít, Oravskú priehradu a Babiu horu. 4 – 5-členná rodina alebo skupina priateľov si môže vybrať väčšiu, práve zrekonštruovanú, izbu „comfort“ (2 x manželská posteľ, prístelka, nábytok z masívneho dreva, satelitná TV, WiFi pripojenie, ale samostatná kúpeľňa so sprchovým kútom je na chodbe). Výhľad má orientovaný na severovýchod, takže v rannom slnku môžu hostia vidieť Belianske Tatry, Biele pleso, Jahňací štít, Vidlový hrebeň a Kežmarský štít. Ráno pri východe slnka hostí privíta ľahké občerstvenie a na spiatočnej ceste teplé raňajky v reštaurácii na Skalnatom plese.

Lomnický štít

Izba Classic

Lomnický štít

Izba Classic

Nevšednú akciu – Noc na Lomnickom štíte – pripravuje legendárny Grandhotel Praha**** alebo Grandhotel**** a viaže sa na 2 noci strávené v tomto hoteli pred alebo po nočnom výlete. Nakoľko tento špecifický produkt, pripravovaný po celý rok je závisí aj od vhodných poveternostných a iných technických podmienok, prevádzkovateľ vyvinie maximálne úsilie na to, aby v prípade zrušenia pobytu z uvedených príčin, jednak okamžite informoval klienta a tiež mu ponúkol iný vhodný termín výletu.

Lomnický štít

Izba Comfort

Lomnický štít

Izba Comfort

Legenda o Dedovi
Viete, prečo kaviareň na Lomnickom štíte nesie názov Dedo? Môže za to história: Dávno, asi v roku 1770, keď ešte neexistovala ani Tatranská Lomnica, nazvala rodina Fabryová z Kežmarku Lomnický štít „Dedo“. Domnievala sa totiž, že ide o najvyšší štít Tatier, lebo práve pri pohľade z Kežmarku pripomína tento štít deda s dlhým nosom a bradou, ktorú môžete nájsť aj v logu Lomnického štítu. Dobyť Deda bývalo v minulosti najsmelšou vidinou mládencov z okolia, ktorí o ňom hovorili ako o nedobytnom. Teraz máte možnosť „dobyť“ legendárneho Deda počas Noci na Lomnickom štíte! Neváhajte!

Lomnický štít

Zdroj: www.vt.sk


TagsTMR