Piešťanské kúpele ponúkajú luxus. Nové päťhviezdičkové wellness-relaxačné centrum privíta aj vás

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Piešťanské kúpele, nové luxusné wellness centrum

 

Brány nového wellness-relaxačného centra, v časti kúpeľného domu Irma spojeného s päťhviezdičkovým hotelom Thermia Palace sa otvorili uprostred tohtoročnej letnej sezóny. Nové luxusné piešťanské wellness centrum je súčasťou päťhviezdičkového secesného hotela Thermia Palace so 118 izbami, kaviarňou, konferenčnými miestnosťami a nádhernou reštauráciou, v ktorej sa nachádza originálny obraz Alfonza Muchu.

Piešťanské kúpele, nové luxusné wellness centrum

Hotel s kúpeľným domom Irma je situovaný v prekrásnom prostredí kúpeľného ostrova v Piešťanoch. Piešťanské horúce minerálne pramene s vysokým obsahom sírovodíka, vápnika a horčíka boli známe a využívané už za čias pobytu starých Rimanov na našom území. Hotel Thermia Palace s kúpeľným domom Irma je otvorený od roku 1912 a v roku 2006 sa stal prvým päť hviezdičkovým hotelom na Slovensku.

Piešťanské kúpele, nové luxusné wellness centrum

 

Hostia hotela majú od leta 2019 k dispozícií nové priestranné wellness centrum na ploche 1200 m2. Konštrukčne veľkoryso postavené wellness centrum s denným svetlom a vonkajšími terasami poskytuje nerušený výhľad do nádhernej záhrady hotela Thermia Palace. Návštevníci môžu užívať vodný svet s vnútorným a vonkajším bazénom s termálnou vodou, priestrannú veľkú vírivku. Aj saunový svet s parnou, fínskou, infra saunou, zážitkovými sprchami, sprchou s imitáciou tropickej burky, tepidáriom a odpočinkovými plochami s výhľadom do hotelovej záhrady. Celoročnú prevádzku vonkajšieho bazéna zabezpečí termálna voda a vyhrievaná dlažba v jeho okolí.

Interiérové vybavenie

Piešťanské kúpele, nové luxusné wellness centrum

Z pôvodného interiérového vybavenia sa zachoval historický sušiak na plachty z roku 1917. Ten je umiestnený v sklenenej vitríne v oddychovej zóne s pohodlným sedením pri stoloch. Vitráže nad bazénom odkazujú na secesnú výzdobu hotela Thermia Palace a liečebného domu Irma a sú autorským návrhom španielskej dizajnérky Nathalie Rottenburg z Madridu. V átriu sa zachovala studňa s pôvodnými, viac ako storočnými oceľovými konštrukciami. Zaujímavým prvkom sú tiež podsvietené jantárové steny. Nad priestorom wellness centra bolo vybudovaných ďalších 6 izieb a apartmán, ktoré rozšíria kapacitu hotela Thermia Palace. Nové izby majú priestrannú terasu s pekným výhľadom na vonkajší bazén a hotelovú záhradu.

Piešťanské kúpele, nové luxusné wellness centrum

Z nového wellness centra sa hostia ľahko dostanú do kúpeľného domu Irma, kde si môžu dopriať relax v unikátnom piešťanskom bahnisku alebo zrkadlisku, masáže a ďalšie liečebné, relaxačné alebo beauty procedúry.

Piešťanské kúpele, nové luxusné wellness centrum

Výstavba nového wellness centra trvala približne 7 mesiacov, podľa návrhu medzinárodného tímu architektov, slovenského Ing. Arch. Maroša Vargu a rakúskeho Ing. Arch. Christiana Hoppe. Interiérový dizajn wellness centra vytvorila Nathalie Rottenburg, senior architektka španielskej spoločnosti Hospitality Interior Design Projects. Projekt bol dokončený pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu Trnava.

Piešťanské kúpele, nové luxusné wellness centrum

Investorom boli Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Podľa slov generálneho riaditeľa Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Andreasa Schustera náklady na výstavbu a zariadenie wellness centra dosiahli celkové takmer 4 milióny Eur.

Zdroj: Slovenské liečebné kúpele Piešťany