Príspevok od štátu na rekreáciu sa oplatí pre celú rodinu

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Príspevok na rekreáciu

Bardejovské Kúpele patria v súčasnosti k veľmi dobre vybaveným liečebným zariadeniam s jedinečnou tradíciou a modernými liečebnými postupmi. Aktívne a ústretovo voči klientom sa postavili aj k príspevku od štátu na rekreáciu ako aj k redukčným pobytom Obezita a Zdravý chrbát z iniciatívy Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Rekreačné poukážky v praxi Bardejovských Kúpeľov

Novinku tohto roka – príspevok štátu na rekreáciu – začali bezproblémovo využívať zamestnanci väčších podnikov aj v Bardejovských Kúpeľoch. Klienti po absolvovaní pobytu, na ktorý majú nárok aj so svojimi rodinnými príslušníkmi, si vyzdvihnú účtovné doklady, ktoré si nechávajú preplatiť u svojho zamestnávateľa.

„Príspevok na rekreáciu sa vzťahuje na všetky typy liečebných a relaxačných pobytov pri minimálne 2 prenocovaniach. Teda nielen na ubytovanie, ale aj na služby – stravovacie, kúpeľné, ale aj wellness, služby cestovných sprievodcov, organizované výlety a iné služby cestovného ruchu využívané počas pobytu. Pri platbe za pobyt a služby vystavíme klientovi účtovný doklad, ktorý si môže uplatniť u svojho zamestnávateľa do 30 dní od ukončenia pobytu. Ale na potrebu vystaviť takýto doklad musí klient upozorniť vopred recepciu alebo obchodné oddelenie.

Príspevkové pobyty v Bardejovských Kúpeľoch je potrebné objednať si cez záložku Rezervácia na www.kupele-bj.sk alebo e-mailom: rezervacie@kupele-bj.sk,“ informuje o kúpeľnej praxi ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, a. s., Tamara Šatanková.

Príspevok na rekreáciu

Zamestnávateľ je povinný poskytnúť svojmu zamestnancovi, ktorý spĺňa zákonné podmienky, preplatenie výdavkov na základe žiadosti o príspevok na rekreáciu vo výške 55 % oprávnených výdavkov, najviac však v sume 275 eur ročne.

Kombinovanie zliav je možné

Príspevok na rekreáciu

Ekonomicko-obchodná riaditeľka upozorňuje, že príspevky na rekreáciu je možné kombinovať aj s ďalšími výhodnými zľavnenými ponukami Bardejovských Kúpeľov pre samoplatcov, ktoré sú bežne v ponuke. Napríklad súčasná zimná akcia – zľava vo výške 10 %, beží až do konca marca a týka sa pobytov Štandard, Senior, Extra, Ozdravný pobyt, Wellness RELAX, Wellness VITAL, MINI SPA. Okrem toho je do 14. apríla 2019 v ponuke aj výhodný zimný pobyt v hoteli Alexander. Kúpele majú širokú ponuku ubytovacích zariadení od najvyššej kategórii superior v hoteloch Alexander, Astória, Ozón a Carola, až po standard a economy vo vilkách, takže si vyberie naozaj každý.

Pobyty Obezita a Zdravý chrbát s príspevkom od VšZP

Bardejovské Kúpele zabezpečujú od polovice minulého roka aj obľúbené redukčné pobyty zamerané na liečbu obezity. Až 30 % z úhrady za zdravotnú starostlivosť v kúpeľoch môže svojim poistencom (starším ako 18 rokov s BMI>30) preplatiť Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP), maximálne však 8 €/noc, čiže 80 €/pobyt. Liečebno-preventívny program Obezita je možné absolvovať v trvaní výlučne 11 dní (10 nocí).

Nepehliadni: Bardejovské Kúpele na konci zimy

Rovnaké cenové podmienky a príspevky 30 % od VšZP má aj liečebno-preventívny program Zdravý chrbát. Oba pobyty sú koncipované ako skupinové s minimálnym počtom osôb v jednom termíne 5, maximálne 12 osôb. Pobyty sa organizujú v určených turnusoch. Sú dostupné všetkým klientom, ale iba poistenci VšZP majú navyše nárok do 30. júna 2019 požiadať o príspevok vo výške 30 % z úhrady za zdravotnú starostlivosť. 

Príspevok na rekreáciu

„Ceny platia na osobu a noc v dvojposteľovej izbe s plnou penziou a zahŕňajú už 12 % zľavu, ktorú poskytujú klientom samotné kúpele. Podľa úrovne zvoleného ubytovania vyjde noc pobytu v medzisezóne od 58 € až do 70 €. V sezóne je to od 63 € do 75 € za osobu a noc,“ upresňuje T. Šatanková a dodáva: „Všetci klienti majú ako bonus denne dvojhodinový vstup do Wellness SPA – bazénový svet, pravidelný animačný program, medicínske a historické prednášky a tiež vstup na tanečné zábavy.“

www.kupele-bj.sk