V jubilejnom roku hľadá slovenské kúpeľníctvo nové impulzy. Bardejovské Kúpele sú otvorené aj pre samoplatcov.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bardejovské Kúpele privítajú aj samoplatcov

Slovenské kúpeľníctvo – v jubilejnom roku svojho 100.výročia – postihla dvojmesačná nútená prestávka. Bol to veľmi bolestivý zásah a samotné kúpele potrebujú na svoju regeneráciu istý čas. Postupné uvoľňovanie limitujúcich opatrení odporúčaných hygienikmi umožnilo od polovice mája liečiť v Bardejovských Kúpeľoch klientov zdravotných poisťovní. Od konca mája je už otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ síce v obmedzenom režime za prísnych opatrení (napríklad bez wellness), zato však s akciovými cenami. Hostia si môžu okrem liečivých prameňov užívať bezplatný bonus – čistú okolitú prírodu i kúpeľný park.

Bardejovské Kúpele privítajú aj samoplatcov

„Prví klienti z radov samoplatcov si už pobyty rezervovali. Využili pri tom našu akciovú ponuku nového relaxačného pobytu Návrat k vitalite. Ten platí od 25. mája do 28. júna 2020 a jeho cena je 92 eur za 3 dni. Klienti musia dodržiavať prísne hygienické opatrenia, v priestoroch hotelov sú k dispozícii dezinfekčné prostriedky, zamestnanci pracujú s rúškami a v jednorazových rukaviciach, upratovanie v hoteloch prebieha so zvýšeným dôrazom na dezinfekciu a všade, pri konzumácii jedál i v prevádzkach sú dodržiavané minimálne odstupy.“ Informuje Tamara Šatanková ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov a ešte dodáva, že doznievajúca pandémia koronavírusu kúpeľom spôsobila zatiaľ výpadok viac ako 3 mil. eur a do  konca roka iste narastie; odhad je na viac ako 5 mil. eur. Takmer všetci zamestnanci boli doma a dostávali len 80 percent miezd. Kúpele sa bez pomoci od štátu nezaobídu. Je to nevyhnutné aj pre zachovanie zamestnanosti.

pramen, Bardejovske Kupele

„Očakávame, že leto by mohlo nahradiť straty z uzatvorenia kúpeľov, bude to však záležať od rýchlosti návratu klientov a obsadenosti kapacít. Leto je naša šanca ako prežiť tieto ťažké časy. Spoliehame sa hlavne na slovenských samoplatcov a tiež na klientov s rekreačnými poukazmi, ktoré – verím – ostanú stále v platnosti ako veľká pomoc na záchranu slovenského cestovného ruchu,“ upozornila Ing. Tamara Šatanková.

Neprehliadnite:
Čierna mláka – májový turistický zážitok

Zľavnené pobyty by mali rozprúdiť záujem o kúpele. Na všetky typy bežných pobytov, kde je v cene zahrnuté stravovanie formou bufetov a wellness, odpočítavajú teraz kúpele pri plnej penzii z ceny 10 € na osobu a noc, v prípade polpenzie 8 €. „Platí to len počas obmedzenia stravovania a prevádzky Wellness Spa. Pri pobyte Senior špeciál – ako alternatívu za 2 vstupy do Wellness Spa – ponúkame náhradu 2 procedúr navyše. Nový akciový relaxačný pobyt Návrat k vitalite od 46 eur za osobu a noc pritom v cene zahŕňa ubytovanie, plnú penziu servírovanou stravou, 3 x denne pitné kúry a ľubovoľný výber z aktuálnej ponuky procedúr podľa počtu nocí. Napríklad pri 6 nociach je to 9 procedúr. Rovnaká cena platí cez týždeň aj cez víkend,“ spomína Ing. Šatanková opatrenia, ktoré podnikajú na rozprúdenie záujmu o pobyty v kúpeľoch.

Bardejovské Kúpele privítajú aj samoplatcov

Bardejovské Kúpele sú známe mnohými kultúrnymi a spoločenskými podujatiami. Nateraz sa nemôžu konať, zato prechádzky, túry a cyklotúry do blízkeho okolia áno. Kúpeľný park je stvorený na zdravotné prechádzky, mnohí hostia sa radi túlajú aj v tunajšom skanzene, najstaršom na Slovensku. V samotných kúpeľoch a blízkom okolí sa nachádza asi 10 km liečivých singletrackov pre cyklistov i peších, kde môžu obdivovať krásy okolitej prírody a urobiť niečo pre svoje zdravie.

Bardejovské Kúpele, patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Liečia sa tu onkologické ochorenia, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.

Bardejovské Kúpele privítajú aj samoplatcov

Vlani mali Bardejovské Kúpele najlepší rok v histórii. Navštívilo ich 31 011 osôb a zaznamenali aj zvýšenie počtu prenocovaní na celkových 289 353. Služby zabezpečovalo 357 zamestnancov (prepočítaný stav  zamestnancov). Stačilo  2 mesiace totálneho odstavenia, a musia budovať od začiatku svoju prosperitu. Okrúhle 100. výročie slovenského kúpeľníctva je dôvod navyše.

www.kupele-bj.sk