Už nečakajte! Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca je už otvorená.


8486   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Sánkarská dráha z Hrebienka do Smokovca

Hoci si tohtoročný december zatiaľ neplní úlohu a nepokryl krajinu bielou perinou, vo Vysokých Tatrách je to iné. Nádielka snehu, ktorá v posledných dňoch pribudla, pomohla otvoriť už aj najdlhšiu sánkarskú dráhu vo Vysokých Tatrách. Milovníci zimných športov už nemusia čakať, môžu si užiť dobrodružnú jazdu na sánkach z Hrebienka až do Starého Smokovca.

Na Hrebienku v Starom Smokovci už na návštevníkov Tatier čaká skvelá zimná zábava. Aj keď snehu nepribudlo veľa, základ na sánkovanie je dobrý a dráha je už pripravená. „Sánkovanie je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov,“ hovorí Lukáš Brodanský, obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry. Na dráhe dlhej 2,5 kilometra je aktuálne asi desať centimetrov snehu. „Veľkou výhodou je, že dráha je vhodná aj pre menej skúsených sánkarov, nakoľko jej sklon je mierny.

Neprehliadnite: Zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách opäť otvorila jedinečná atrakcia – ľadový dóm

Kto si však trúfa, môže pridať na rýchlosti a určite si užije adrenalínovú cestu dole,“ dodáva Brodanský. V prevádzke je momentálne denná sánkovačka každý deň od 9. do 16.30 hodine. K dispozícii je aj požičovňa saní. Nachádza sa pri údolnej stanici lanovky, ktorou sa môžete na Hrebienok pohodlne vyviezť.

Nezameniteľné čaro má aj nočná sánkovačka. „Vďaka osvetlenej trase zhora až dole do Smokovca si návštevník so sebou z Tatier odnesie úplne nový zážitok,“ tvrdí Brodanský. Nočné sánkovanie bude pri vhodných podmienkach v prevádzke od 21. decembra.

Tatranský ľadový Dóm

Okrem začiatku sánkarskej dráhy čaká na Hrebienku na návštevníkov aj veľkolepý Tatranský ľadový dóm, v tomto roku v podobe Katedrály Notre Dame, doplnený zvonicou s postavou Quasimoda. Dielo z 225 ton ľadu postavili rezbári zo Slovenska, Čiech, Poľska, Litvy a Nemecka pod vedením Slováka Adama Bakoša.

www.tmr.sk