Zvodná Vesna otvorí sezónu zážitkov na vodách Trnavského kraja už túto sobotu. Kto by jej odolal?


2528   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
S Vesnou na vodu. lexikon.sk, Trnavský kraj zážitkov

Vesna je zvodná. A preto – S Vesnou na vodu! To je zároveň názov jarnej novinky Trnavského kraja zážitkov. Otvorenie vodáckej sezóny je výnimočné tým, že sa uskutoční hneď na troch vodách v jednom čase. V sobotu 30. apríla o 9. h. sa začnú splavy na Váhu, Malom Dunaji aj na Dunajských ramenách. Vodáci si budú môcť vybrať z troch rôznych splavov podľa toho, či ich lákajú zážitky na divokej, alebo pokojnejšej vode.

„Vesna volá na vodu aj tých, ktorí so splavovaním nemali doteraz žiadne skúsenosti. Na začiatku každého splavu dostanú účastníci rýchlokurz splavovania. Našim cieľom je ukázať návštevníkom Trnavského kraja zaujímavé a jedinečné miesta na troch trasách vodných tokov v našom regióne,“ povedala Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj. Prvý z troch úsekov dostal názov „Na pokojných vodách s Vesnou.“ Začína sa pri Vodnom mlyne v Tomášikove a končí sa v obci Jahodná.
S Vesnou vodnou cestou” sa účastníci splavu vydajú
splavovať Dunajské ramená.

Vesna, Už sme sa nevedeli dočkať...

Už sme sa nevedeli dočkať… Foto: Adam Babirát

Trojhodinová cesta sa začína a aj končí vo Vojke nad Dunajom, naspäť sa vodáci budú vracať po iných ramenách. Tretia z ponúkaných vodáckych trás sa nazýva „Vesna, voda besná“. Na rieke Váh sa celodenný splav začína v Sokolovciach a končí v Hlohovci.

S Vesnou na vodu, splav na Váhu, Trnavský kraj zážitkov

Splav na Váhu láka aj tohto roku… Foto: Bananatours.sk 

Neprehliadnite:

OOCR Šariš Bardejov, údržba singletrackovJarné geo potulky v Malých Karpatoch sú atraktívnym výletom do čias dinosaurov a žralokov

Cieľ je jasný…

„Cieľom tohto podujatia je prezentovať návštevníkom Trnavského kraja bohaté prírodné a kultúrne dedičstvo na riekach nášho kraja a taktiež na najväčšom riečnom ostrove v Európe objavovať meandre Dunaja, Dunajské ramená veľmi bohaté na vegetáciu. Splavovanie riek je zážitok, ktorý si môžu dopriať malí aj veľkí, či dokonca rodiny s deťmi. Zároveň týmto podujatím chceme prezentovať aj našich partnerov a tým poukázať na dôležitosť spolupráce v oblasti cestovného ruchu, ktorá vytvára jedinečný prínos pre destináciu,“ vyjadrila sa výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

S Vesnou na vodu , KOCR Trnavský kraj zážitkov, lexikon. sk

Text: KOCR Trnavský kraj zážitkov
Úvodné foto: Eurorafting.sk

Ďalšie informácie (o vstupenkách i podujatí) nájdete na: www.krajzazitkov.sk/sk/vesna/index