Snowparadise Veľká Rača aktívna aj v lete


3188   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Snowparadise, Detský Lanový Park

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača poznáme vďaka dobrým podmienkam na lyžovanie. Oplatí sa tu zavítať aj v lete nielen kvôli nádhernej prírode, ale aj kvôli zaujímavým akciám. Napríklad 27. júla sa bude konať Medzinárodná prehliadka historických vozidiel Beskyd Rallye Turzovka, hneď na druhý deň tanečný workshop pre detí a v piatok 9. augusta romantické pozorovanie meteorického roja Perzeíd. Okrem toho tu nechýba ani detský lanový park a trampolíny.

Beskyd Rallye Turzovka už túto sobotu

Medzinárodná prehliadka historických vozidiel Beskyd Rallye Turzovka sa uskutoční už túto sobotu 27. júla. Ak ste nablízku, nenechajte si ujsť túto udalosť. Prehliadka sa začne o 10.30 hodine pri údolnej stanici lanovky Dedovka a jednou zo zastávok bude práve Snowparadise Veľká Rača na hlavnom parkovisku. Medzinárodné stretnutie majiteľov historických vozidiel je svojím rozsahom najväčšou udalosťou tohto zamerania v Čechách a na Slovensku. Hlavným zámerom je predviesť obyvateľom unikátne múzeum na kolesách a zúčastneným posádkam predstaviť technické, kultúrne, prírodné a historické pamiatky navštívených miest a obcí.

Snowparadise Veľká Rača  –  deti sa vytancujú dosýta

Snowparadise, Lanovka

Tanec miluje každý. Zvlášť deti si rady doma poskakujú do rytmu hudby. Ak v nedeľu 28. júla prídete o 13. hodine na Veľkú Raču k vrcholovej stanici lanovky Dedovka, doprajete im pekný zážitok a veľa pohybu. Program bude nastavený tak, aby mali možnosť zapojiť sa do tanečného workshopu deti rôznych vekových kategórií.

Snowparadise, Detský Tanečný Deň

Odborníci budú učiť deti prvky z viacerých tanečných žánrov ako je folklór, disco, hip-hop,… Maskoti Macko Račko a Marguška budú deti zabávať, tancovať s nimi a rozdávať im sladkosti za odmenu. Zábava je zaručená!

Odporúčame: Kam s deťmi po Žilinskom kraji?

Detský lanový park i trampolíny

Snowparadise, Detska Trampolina

Počas návštevy strediska Snowparadise Veľká Rača sa môžu deti zahrať a ponaháňať aj pomedzi prekážky v krásnej prírode. V detskom lanovom centre sú rôzne outdoorové prekážky určené najmä pre deti do 12 rokov. Na detskom okruhu je pripravených niekoľko prekážok, ktoré sú prevažne 30 cm nad zemou, lanová pyramída, lanový tunel a tiež hojdačky. Park sa nachádza vedľa vrcholovej stanice lanovky Dedovka.

Snowparadise, Detský Lanový Park

Túto letnú sezónu ešte pribudnú v detskom lanovom parku ďalšie nové prekážky. K obľúbeným atrakciám v Snowparadise Veľká Rača patrí trampolínisko, na ktorom sa deti určite vyskáču do sýtosti. (Maximálna nosnosť je 60 kg a základná časová jednotka je 10 minút.) Dospelí si zatiaľ môžu posedieť hneď vedľa na lavičkách, alebo sa občerstviť v „Bufete pri bobovke“ alebo v neďalekej chate.

Snowparadise, Detský Lanový Park

Romantické pozorovanie meteorického roja Perzeíd

Ak si miesto obľúbite, môžete tu prísť stráviť aj piatkový večer 9. augusta. Prineste si so sebou karimatku alebo deku, na ktorú si ľahnete a môžete pozorovať padajúce hviezdičky. Predpoveď je zatiaľ asi 60 meteorov za hodinu. V tomto období (koniec júla – začiatok augusta) nastanú vďaka fáze Mesiaca najpriaznivejšie podmienky pozorovania Letného komplexu meteorických rojov.

Snowparadise, Roj Perzeíd

Svoje maximá dosiahnu postupne Severné a Južné delta Akvaridy, Alfa Kaprikornidy a obe vetvy Iota Akvaríd. Spolu s Antiheliónovým zdrojom môžu na miestach bez rušivého vplyvu osvetlenia ľudských sídiel poskytnúť pozorovanie až niekoľkých desiatok meteorov za hodinu.