Čakajú vás polročné prázdniny? Máme pre vás 4 adrenalínové zimné zážitky, ktoré sa oplatí vyskúšať!


5639   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Adrenalínové zimné zážitky

Zima sa už síce pomaly začína schyľovať ku koncu, stále však zostáva dosť času na to, aby ste si ju dostatočne vychutnali. Ak milujete adrenalín, odporúčame vám vyskúšať tieto 4 zimné zážitky, ktoré vám predstavíme v tomto článku.

Je to práve sneh, ktorý prináša kopu zábavy. Nasledujúce 4 adrenalínové zimné zážitky sú vhodné pre každého, koho nebaví vysedávať doma pri krbe, ale chce si sneh naplno užiť a vyskúšať niečo nové, nekonvenčné. Väčšinu zážitkov si môžete vyskúšať vo viacerých častiach Slovenska, k niektorým z nich však budete potrebovať aj odbornú asistenciu. Veríme, že z nášho krátkeho zoznamu si niečo vyberiete a ozvláštnite svoju tohtoročnú zimu!

1. Jazda na snežnom skútri

Adrenalínové zimné zážitky, zimny adrenalin snezny skuter

Aj vy si vždy, keď vidíte snežný skúter, vravíte, aká veľká zábava musí byť jazdiť na ňom? Na Slovensku pôsobí hneď niekoľko firiem, vďaka ktorým si jazdu na snežnom skútri môžete vyskúšať aj vy, bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností. Skúsený inštruktor vás naučí snežný skúter ovládať a následne si ho môžete naplno vychutnať. Prvou možnosťou sú uzatvorené areály, kde na snežnom skútri jazdíte v ohradenom priestore – napríklad na Štrbskom plese. No existujú firmy, ktoré ponúkajú jazdy na snežných skútroch aj mimo uzatvorených areálov, napríklad požičovňa Ski Rejdová. Je už len na vás, ktorú možnosť si vyberiete.

2. Poriadna sánkovačka

Adrenalínové zimné zážitky, sankovanie

Že sánkovanie je len pre malé deti? Rozhodne nie! Poriadnu adrenalínovú sánkovačku môžete zažiť na viacerých miestach Slovenska, jednou z najobľúbenejších lokalít je však Hrebienok vo Vysokých Tatrách. Na 2,5 kilometrovej trase z Hrebienku do Starého Smokovca si užijete veľa adrenalínu a zábavy na upravenej dráhe. Bonusom sú magické výhľady. Sánky si nemusíte brať z domu, na Hrebienku si ich môžete za výhodné ceny požičať. Viac o sánkovačke na Hrebienku sa dočítate v našom článku tu.

Mohlo by vás zaujímať: Už nečakajte! Sánkarská dráha…

3. Psie záprahy

Adrenalínové zimné zážitky, psi zaprah

To, čo bežne vídate len vo filmoch, si môžete vyskúšať aj na vlastnej koži. Na Donovaloch a v Oravskej Lesnej si môžete vyskúšať jazdu so psím záprahom vedeným skúseným mašérom, počas ktorej si vychutnáte nádherné výhľady na zasneženú krajinu. Tento zážitok môžete objednať online a vyskúšať si ho kedykoľvek od decembra do marca, keď je sneh. Naviac, mašér vás zasvätí do celého ovládania psieho záprahu a umožní vám vyskúšať si jeho riadenie. O veľký zážitok máte postarané!

4. Kurz skialpinizmu v prírode

Adrenalínový zimný zážitok, skialp

Kurzy skialpinizmu sú vhodné tak pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených skialpinistov. Začiatočníci sa naučia teoretické a praktické základy tohto pekného zimného športu a následne si ho na vlastnej koži vyskúšajú na jednoduchšej trase. Začiatočnícky kurz skialpinizmu poskytuje napríklad Skialp centrum Jasná. Pre skúsených skialpinistov sú k dispozícii adrenalínové kurzy skialpinizmu vo vysokohorskom teréne, kde zažijete veľa adrenalínu cestou do kopca, ale aj lyžovaním smerom dolu. Takýto kurz objednáte na portáli Adrop.sk. Kurzy sú vykonávané so skúsenými profesionálmi, nemusíte sa tak obávať o svoju bezpečnosť.

Ktorý adrenalínový zážitok si vyberiete vy?

Dominik Parajka