Nevšedná sánkovačka na Hrebienku


11608   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nevšedná sánkovačka na Hrebienku

Vysoké Tatry ponúkajú túto zimu perfektné podmienky nielen pre lyžiarov, ale aj sánkarov. Sánkovačka na Hrebienku môže byť skvelým tipom na výlet pre skupinky kamarátov, ale aj rodiny s deťmi.

Sánkovanie môže byť veľkým zážitkom prakticky v akomkoľvek veku. Stačí si len nájsť dobrú dráhu, na ktorej sa dá bezpečne sánkovať. Najzaujímavejšou oficiálnou sánkarskou dráhou na Slovensku je v súčasnosti Hrebienok vo Vysokých Tatrách. Dĺžka dráhy z Hrebienku do Starého Smokovca má dĺžku 2,5 kilometra a pri aktuálnych snehových podmienkach sú na nej veľmi dobré podmienky. Má mierny sklon, nie je preto nebezpečná ani pre menej skúsených sánkarov, zároveň však nemáte problém, ak chcete, nabrať na nej rýchlosť a užiť si zaujímavú cestu dolu. Vydať sa sem môžete spolu s rodinou alebo kamarátmi, tak cez deň, ako aj v noci, keďže každý utorok, piatok a sobotu od 18.30 do 21.00 sa na Hrebienku organizuje nočná sánkovačka, ktorú sa určite oplatí zažiť.

Nevšedná sánkovačka na Hrebienku

Sánkovanie na Hrebienku zabezpečuje spoločnosť Tatry Motion. V predajni pri údolnej stanici pozemnej lanovky v Starom Smokovci si kúpite dvojhodinové alebo štvorhodinové lístky na lanovku a požičiate sánky (10 eur na deň).

Prečítajte si: GOPASS spustil predaj 10 tisíc skipasov do tatranských stredísk za 9 eur

Ak však máte vlastné sánky a dobrú kondičku, sánkovačku na Hrebienku si môžete užiť úplne zadarmo. Vyšliapať so sánkami na Hrebienok pritom nie je vôbec náročné, cesta má mierny sklon a zvládnu ju aj menej zdatní turisti. Akurát sa vám túto trasu pravdepodobne nebude chcieť absolvovať viackrát. Preto, ak je vašim cieľom iba sánkovačka bez prechádzky do kopca, odporúčame radšej sa vyviezť na Hrebienok pozemnou lanovkou.

Nevšedná sánkovačka na Hrebienku

Aktuálne snehové podmienky na Hrebienku sú vynikajúce, ak si teda chcete urobiť zaujímavý zimný výlet, určite ich využite!

Text: Dominik Parajka