Výlet astrovlakom za nočnou oblohou plnou hviezd. Na jarný pobyt na Horehroní tak skoro nezabudnete.


4221   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Spestrite si pobyt na Horehroní výletom astrovlakom a nočným pozorovaním hviezd, Čiernohronská železnička, astrovlak

Zimný astrovlak sa opäť 27. februára 2020 vydá úzkokoľajkou Čiernohronskej železničky z hlavnej stanice v Čiernom Balogu do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Pre účastníkov tejto atraktívnej cesty za hviezdami je pripravená odborná astronomická prednáška o vesmíre priamo v útulnej horárni Lesov SR. Po zotmení si malí aj veľkí milovníci nočnej oblohy a hviezd budú môcť pod dohľadom profesionálov z hvezdárne pozrieť nočnú oblohu prostredníctvom citlivých ďalekohľadov.

Spestrite si pobyt na Horehroní výletom astrovlakom a nočným pozorovaním hviezd

Účastníkov výletu astrovlakom, okrem jedinečného zážitku nočného pozorovania hviezd nad Vydrovskou dolinou, čaká aj nočná jazda motorovým vláčikom Čiernohronskej železničky vo vyhrievaných vagónoch a aj s možnosťou občerstvenia.

Spestrite si pobyt na Horehroní výletom astrovlakom a nočným pozorovaním hviezd

Ďalší výlet astrovlakom do Lesníckeho skanzenu je naplánovaný počas jarných prázdnin na štvrtok 27. februára. Vláčik sa vydá na cestu o 18.30 hodine z hlavnej staničky Čiernohronskej železničky v centre Čierneho Balogu. Turisti, ktorí zavítajú počas voľných dní na Horehronie, si okrem kvalitnej lyžovačky v regióne môžu svoje chvíle voľna a jarnú dovolenku ozvláštniť aj takýmto výnimočným nočným zážitkom. Určite naň tak skoro nezabudnete.

Neprehliadnite: Horehronie žije zimnou sezónou

„Jazda astrovlakom, ktorú sme prvýkrát vypravili minulý rok, mala medzi turistami a domácimi návštevníkmi obrovský úspech. Tento výnimočný vláčikový zážitok spojený s pozorovaním hviezd si prišlo prežiť viac ako sto účastníkov. Výlet absolvovalo aj veľa detí, pre ktoré bola najviac zaujímavá astronomická príprava vedená zábavnou, interaktívnou a vzdelávacou formou,“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Spestrite si pobyt na Horehroní výletom astrovlakom a nočným pozorovaním hviezd

www.horehronie.sk