Hrad Strečno láka nočnou prehliadkou i výstavou


5198   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hrad Strečno

Ak si naplánujete výlet na hrad Strečno napríklad 20. júla môžete si okrem nádherných výhľadov do okolia pozrieť aj výstavu obrazov Vladimíra Mičienku a večer o 21., 22. alebo 23. sa zúčastniť aj obľúbenej nočnej prehliadky na hrade.

Nočná prehliadka

Hrad Strečno

Organizátori nočnej prehliadky na hrade Strečno si tento rok pre vás pripravili napínavú rozprávku pod názvom „Srdce draka alebo ako sa Ďuro kráľom stal“, v ktorej sa návštevníci dozvedia ako po mnohých nástrahách opäť raz zvíťazí láska a dobro. V nočných prehliadkach na hrade Strečno vždy ide o príbehy na motívy starých rozprávok, určené nielen deťom, ale aj dospelým. Príďte, uvidíte, určite neoľutujete! Vstupenky sa dajú zakúpiť cez predpredaj.sk.

Hrad Strečno

Výstava Obraz mojej duše

Hrad Strečno láka počas leta aj zaujímavou výstavou výtvarníka Vladimíra Mičienku s názvom Obraz mojej duše. Autor obrazov citlivo a svojsky stvárňuje prírodu a naše kultúrne pamiatky. Výstava je ďalšou z cyklu Umenie na hrade, ktorá je každoročne prezentovaná v priestoroch hradu Strečno. Trvá od 28. júna do 30. októbra 2019. Organizuje ju Považské múzeum v Žiline v spolupráci s Krajským kultúrnym strediskom v Žiline.

Zaujímavé: Východná opäť ožije folklórom

Amatérsky výtvarník Vladimír Mičienka pochádza z Českej republiky, ale v súčasnosti žije a tvorí v Kolároviciach pri Bytči. Je členom združenia nezávislých výtvarníkov ARTEFAKT z regiónu Žilina a členom klubu amatérskych výtvarníkov pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline. Doteraz už mal 19 autorských a 14 kolektívnych výstav. Diela, inštalované v priestoroch stredovekej kultúrnej pamiatky, vznikli len nedávno, ešte neboli prezentované na verejnosti.

Hrad Strečno

„Všetky sú inšpirované slovenskou prírodou a pamiatkami. Hoci väčšinu z nich tvoria maľby a kresby krajiny, mojou srdcovou záležitosťou je hrad Strečno. Namaľoval som ho preto z viacerých pohľadov. Moje obrazy sú ilúziou reality a nie jej verným odrazom, ich vznik ovplyvňujú momentálne nálady a pocity,“ vyznal sa Vladimír Mičienka.

www.pmza.sk