Zabudnuté remeslá ožívajú na Červenom Kameni


4358   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Remeslá

 

Festival zabudnutých remesiel vás vráti v čase. Uvidíte, ako sa v stredoveku vyrábali z dreva misky, z nahrubo opracovanej kože zdobené kožené brašne, z roztopeného včelieho vosku funkčné sviečky alebo z hrudy hliny keramické džbány. Šikovní remeselníci vám predvedú remeslá z dôb už dávno zabudnutých a čaro zážitku podčiarkne týčiaci sa hrad Červený Kameň v pozadí.

Remeslá

Dnes a zajtra (29. – 30. júna) máte možnosť vidieť jedinečný koncept rekonštrukcie stredovekého remeselného trhoviska v spojení s tanečnými, divadelnými, hudobnými či šermiarskymi vystúpeniami, ktorý prináša Festival zabudnutých remesiel. Stredovekí remeselníci sa s vami podelia o svoje poznatky a remeselnú prácu a remeslá si budete môcť pokojne aj vyskúšať.

Pochúťky zo stredovekej kuchyne

Remeslá

Remeslá

Mäso pripravené na ražni alebo chutná hrachová kaša, tieto dobroty vám naservírujú kuchárky v dobových táboroch. Prekvapia vás nezvyčajné kombinácie, ale za čo treba jednoznačne stredovekú kuchyňu oceniť, sú domáce a poctivé suroviny. Tí najlepší kuchári si zmerajú svoje sily v súťaži MajsterŠéf.

Nebude to len o jedle a remeslách

Remeslá

Na Červenom Kameni sa zabavia malí i veľkí. Budete si môcť vyskúšať streľbu z luku, ktorú vedú profesionálni lukostrelci, hod oštepom alebo hod na terč s malými sekerami. Deti sa vyšantia v slamenom hrade alebo sa môžu pokochať stredovekými kostýmami. Pre dievčatá to bude určite zážitok.

Remeslá

Remesla

Neprehliadnite: Osviežujúce leto v Bratislave

Remeslá

Neodmysliteľnú časť stredovekého dvora tvoria aj hospodárske zvieratká, ktoré tu, samozrejme, nemôžu chýbať. Už tradične dvoru kraľujú dva somáriky. Organizátori, ale prosia návštevníkov, aby boli k zvieratkám ohľaduplní a nekŕmili ich.

Petra Piknová
Foto: Remeselny festival