Kde nájsť pozitívnu energiu a nové impulzy? Festival Evolution v Prahe je kľúč k vlastným snom a budúcnosti

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Festival Evolution 2020

Tretí septembrový víkend (18. – 20.9. 2020) sa na Výstavisku v Prahe – Holešovicach ponesie v duchu zdravého životného štýlu. Uskutoční sa tu totiž Festival EVOLUTION, na ktorom nájdete veľa zdravých inšpirácií. Od potravín v bio kvalite, cez prírodnú kozmetiku až po ekologické produkty. Naviac tu načerpáte prepotrebnú energiu a cenné informácie na jednom mieste.

Festival Evolution 2020

Nie je veľa miest, kde sa pod jednou strechou prelínajú oblasti, ako zdravie, ekológia, bio životný štýl, alternatíva a osobnostný rozvoj, ktoré na seba vzájomne nadväzujú a dopĺňajú sa. Či už patríte k pravidelným návštevníkom Festivalu EVOLUTION, alebo ho navštívite poprvýkrát, bezpochyby budete odchádzať plní nových podnetov a inšpirácie. Tešiť sa môžete na 400 vystavovateľov a ďalších 150 účinkujúcich, ktorí sa počas troch dní vystriedajú na 6 pódiách.

Nakupujte s rozvahou

Trendom doby je odklon od konzumu a návrat k minimalizmu. Rovnako ako ekologické rozmýšľanie v duchu zero waste. A práve tieto dva smery sa veľmi odrážajú vo festivalovej ponuke. Preto tu nájdete udržiteľné produkty, od tých do domácností, až po oblečenie. Prečo mať plnú skriňu oblečenia, keď môžete investovať  do kúskov, ktoré vám vydržia a naviac se dajú navzájom kombinovať? Na festivale sa dozviete, čo znamená pojem udržateľná móda, alebo ako môžete výberom vhodnej kozmetiky a drogérie prospieť svojmu zdraviu a uľaviť planéte. Naučíte sa, ako čítať etikety a premýšľať nad tým, či to, čo si kupujeme, skutočne potrebujeme.

Neprehliadnite:
Máme doma vegána. Cenné rady, námety, experimenty a recepty nielen na leto v knižnej novinke

V dnešnej dobe – plnej informácií z oblasti výživy – často nevieme, čo by sme našim deťom mali či nemali na konzumáciu pripravovať. Je lepok nevhodný? Čo mliečné produkty? Ako deti prinútiť, aby konzumovali napríklad fermentované potraviny? Čo má jesť dieťa, na ktoré potraviny má napríklad alergie, senzitivity či intolerancie? Ako zaistíme, aby malo zabezpečené všetky potrebné živiny? Odpovede na tieto a iné otázky načrtne napríklad špecialistka na výživu Eva Hájková.

Festival 2020

Aneta Benediktová sa zameria na posilnenie detskej imunity pomocou byliniek. Petra Vašková se zamyslí nad tým, či je cukor skutočnou hrozbou či drogou? Jeden z najuznávanejších lékárov funkčnej medicíny Jan Vojáček prezradí, aká dôležitá je miera odolnosti organizmu, predovšetkým voči stresu. Chýbať nebude ani celostný pohľad na medicínu a predevšetkým na naše zdravie. 

Festival Evolution 2020

Pripravené sú témy o bylinkárstve, homeopatii alebo tradičnej čínskej medicíne. Z ekologických tém sa bude hovoriť o ekologickej a bezodpadovej domácnosti. Spoločne s lektorkou Natašou Foldánovou sa pozrieme na to, ako aj naše malé krôčiky ovplyvnia svet budúcnosti. Chýbať nebude návod Kateřiny Horáčkovej na jedlé lesné záhrady alebo naopak návrhy na mestské zahrady budúcnosti v podání Karolíny Dvořákovej a Magdalény Prunerovej. Svoje miesto v programe budú mať tiež cirkulárna ekonomika, udržiteľné  cestovánie alebo pomalé nákupy.

Festival Evolution 2020

Že pri starostlivosti o zdravie nesmieme zabúdať ani na svoju duševnú pohodu, sa presvedčíte na prednáškach o osobnostnom rozvoji. Partnerská a rodinná poradkyňa Charlotte Benátská vysvetlí, čo vôbec znamená spojenie pracovať na sebe a ponúkne tipy, ako vo vzťahoch predchádzať konfliktným situáciám. Aby sa obaja partneri cítili vo vzťahu dobre. Ondřej Lakomý vás zasvätí do fungovania zákona priťažlivosti, ktorý može byť kľúčom k uskutočneniu svojich snov. Ako zladiť rozdielne intímne potreby mužov a žien prezradí Lucia Sitařová a Martin Plas. Ivo Janeček sa bude zaoberať ľudskou sexualitou #prostejinak.

Festival 2020

Festival pre celú rodinu

Okrem prednášok, seminárov a umeleckých vystúpení pripravujeme konzultácie a poradenstvo, kuchárske témy, ukážkové lekcie, praktické workshopy alebo programy pre deti,“ hovorí Ctirad Hemelík, zakladateľ festivalu pre všetkých, ktorí to vidia #prostejinak.

A ešte jeden tip na záver. Určite nevynechajte food zónu, v ktorej môžete ochutnať špeciality vegánskej i vegetariánskej kuchyne. Rovnako ako dobroty bez lepku alebo pridaného cukru. Vstupenky si môžete kúpiť v predpredaji na:

www.festivalevolution.cz