JÁNOŠÍKOVE DNI V TERCHOVEJ potešia každého milovníka tradícií


3544   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
JÁNOŠÍKOVE DNI

 

57. MEDZINÁRODNÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL JÁNOŠÍKOVE DNI V TERCHOVEJ sa koná v rodisku slovenského ľudového hrdinu Juraja Jánošíka od stredy 31. júla do nedele 4. augusta 2019.

Festival bude otvorený v areáli Symbolického Jánošíkovho domu v jeho rodnej osade u Jánošov. Táto stála expozícia návštevníkom  festivalu ukáže prierez života Juraja Jánošíka, legendárneho zbojníckeho kapitána a ľudového hrdinu, kde sa slávny rodák z Terchovej narodil, kde prežil ťažké detstvo aj dospievanie. Takouto zaujímavou formou chcú usporiadatelia predstaviť Jánošíkove rodinné súvislosti, pretože verejnosť o nich vie veľmi málo. Úvodný program má preto názov  Nadčasová schopnosť rozdávať nádej.

JÁNOŠÍKOVE DNI V Terchovej

Bohatý program na niekoľkých miestach obce poteší každého milovníka tradícií a folklóru a pripravené sprievodné aktivity sa tiež nedajú zahanbiť. Určite zaujme česko-slovenský muzikál Kubo, ktorý si všetci pamätajú  z televíznej inscenácie ešte s oscarovým hercom Jozefom Krónerom, výstava fotografií Symboly smútku a kríže Slovenska, roztancuje vás program Ľudová veselica, svetoznáme Zlaté husle pripravili muzikantské dielne, očarí vás medzinárodný galaprogram Cija to muzika, tak pekne trniká. Ak prídete s deťmi, určite navštívte Tanečný dom pre deti a nevynechajte trasu Zbojníckym chodníčkom. Oplatí sa prísť a spolu s hrdými Terchovčanmi užiť si slávnostné dni.

Neprehliadnite: Východná opäť ožije folklórom

JÁNOŠÍKOVE DNI V Terchovej

57. medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni v Terchovej uzavrie v nedeľu svätá omša za nositeľov ľudových tradícií, ktorá sa bude konať od 8.30 v terchovskom kostole sv. Cyrila a Metoda a tradičný 52. konský vozový sprievod dedinou. Záverečný galaprogram Jánošík je sloboda, sloboda je večná! bude nádhernou bodkou za celým festivalom a koná sa pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja.

Festivalová Mapa

Program

Foto: Slovakia Travel

www.terchova.sk
www.zilinskyturistickykraj.sk