Štiavnické vrchy sú ideálna voľba na výlety a prechádzky aj v zime! A nezabudnite na bežky a sánky…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zimné výlety a Počúvadlianske jazero

Štiavnické vrchy sú významným centrom celoročnej turistiky. V zimnej sezóne je ťahákom pre nadšencov bežkárskeho lyžovania takmer 50 km bežkárskych trás. Za priaznivých snehových podmienok je pre klasický štýl udržiavaný asi 10 km dlhý okruh medzi Červenou studňou a zjazdovkou Salamandra Resort. Tunajší nadšenci však upravujú úsek až po Richňavský tajch.

Štiavnické vrchy a biele stopy bežkárske

Tunajší dobrovoľníci upravujú pre športujúcich stopu na červenej značke v Hornohodrušskom jarku a na zelenej trase vedúcej po náučnom chodníku GEO až po zjazdovku Salamandra Resort. Úprava tohto okruhu je podmienená priaznivými snehovými podmienkami. Trasa Červená studňa – Zadné Rosniarky – Veterné sedlo má dĺžku 3,4 km a je určená pre zdatnejších bežkárov. Ak chcete využiť okruh odtiaľto po Salamandra Resort a späť, odporúča sa začať chodníkom GEO. V smere od Červenej studne v prvej tretine trasy (Rosniarky) prekonáva náročné prevýšenie asi 100 m, ktoré treba poctivo vyšliapať. V opačnom smere je to pomerne náročný zjazd, ktorý zdolá iba výkonnostne zdatný bežkár. Pri zjazdovke treba zostúpiť asi o 150 m nižšie, kde ústi Hornohodrušský jarok (4,5 km po Červenú studňu). Trasa po Hornohodrušskom jarku má minimálne prevýšenie a je vhodná aj pre menej náročného bežkára a rodiny s deťmi.

 

Neprehliadnite:

4 tipy na zimnú turistiku v žilinskom kraji, Jánošíkove diery

Súľovské skaly vedia vedia prekvapiť nadšencov zimnej turistiky 

 

Korčuľovanie a sánkovanie

Máte zmysel pre dobrodružstvo a túžbu po vzrušení? Chcete si zimné radovánky trochu ozvláštniť? Korčuľovanie na zamrznutých tajchoch a sánkovanie v okolí je romantika bez konkurencie. Zamrznuté tajchy sa v poriadnej tuhej zime menia na parádne klziská. Najčastejšie môžete korčuliarov nájsť na tajchoch nad mestom Banská Štiavnica: na Veľkej Vodárenskej a Červenej studni. Vyskúšať môžete aj korčuliarsky maratón po všetkých tajchoch. Miestni obyvatelia si raz začas na Veľkej Vodárenskej pripravia nočné korčuľovanie za svitu sviečok a lampášov. To je pravá štiavnická romantika. Treba spomenúť korčuľovanie na tajchoch; je len na vlastnú zodpovednosť a len za mrazivého počasia. Pri odmäku platí obozretnosť a odporúčanie – na tajchy nevstupujte!

Ide sa na bežky a na sánky! Štiavnické vrchy sú ideálna voľba aj v zime, bežkovanie


Spokojnosť všetkých vekových kategórií

Zimné strediská v okolí Banskej Štiavnice uspokoja rôznou ponukou všetky vekové kategórie. K dispozícii sú vleky i rôznorodé služby. Stačí prísť a presvedčiť sa… A pritom dodržiavať dopatrení.

Viac na: www.nabezky.sk