Malokarpatský expres vás opäť odvezie za víkendovými zážitkami


3387   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Malokarpatský Expres

Jedinečné autobusové spojenie do Malých Karpát – Malokarpatský expres – štartuje túto sobotu 1. júna 2019 už svoju tretiu letnú sezónu. Jeho pridanou hodnotou je, že cestujúci si môžu prepraviť bicykel priamo v priestore autobusu. Vydajte sa s ním opäť do Malých Karpát a spoznávajte krásy Bratislavského kraj.

Malokarpatský región je zaujímavý pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje milovníci histórie, kultúry, prírody, remesiel, tradícií, turistických trás či cyklotrás. Zabudnúť nemôžem ani na rekreačné strediská, výbornú gastronómiu a vynikajúce vína. K týmto cieľom sa dostanete pohodlne malokarpatským expresom a spolu s bicyklom sa dá dostať aj na jedinečnú pumptrackovú dráhu v Bike Parku na Zochovej chate pri Modre, ktorú obľubujú športovci i rodiny s deťmi. Odporúčam aj rozhľadňu Veľká Homola, z ktorej je nádherný výhľad,“ priblížil región bratislavský župan Juraj Droba.

Bike Park Zochova

Bike Park Zochova

Rozhľadňa Veľká Homola

Rozhľadňa Veľká Homola

Neprehliadni: Vláčik Záhoráčik 2019

Malokarpatský expres bude premávať od 1. júna každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu a Červený Kameň a to až do konca septembra. Jeho súčasťou je turistický sprievodca, ktorý podáva informácie o trase a miestach záujmu.

Malokarpatský Expres

Autobus má 24 miest na sedenie a státie a 24 miest na uloženie bicyklov. Cestovné lístky sa kupujú v autobuse. Celodenný cestovný lístok vrátane prepravy 1 bicykla stojí 4 €, zľavnený celodenný cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy 1 bicykla 2 €, rovnako 2 € stojí aj jednorazový cestovný lístok vrátane prepravy 1 bicykla (jednorazový zľavnený cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy 1 bicykla vyjde na 1 €). Majiteľ Bratislava CARD City & Region cestuje zdarma. Cestujúci môže počas platnosti celodenného cestovného lístka ľubovoľne využívať autobus po celej trase.

www.bratislavskykraj.sk