Vychutnajte si najlepšie vína v Trnave


4436   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
vína v Trnave

Trnava je známa svojou vinohradníckou a vinárskou tradíciou. O novinkách v tejto oblasti sa môžete viac dozvedieť od 31. mája do 1. júna v Trnave na najväčšom jarnom festivale vína – Víno Tirnavia. Tešiť sa môžete na ochutnávku tých najlepších vín zo Slovenska, Moravy, Toskánska, Španielska i Bordeaux.

Mesto Trnava si návštevníka získa nielen svojou históriou, ale aj krásnymi uličkami a vynikajúcim vínom. Vychutnať si ho môžete počas 17. ročníka festivalu súťaže Víno Tirnavia od 31. mája do 1. júna 2019 na nádvorí trnavskej radnice a na Hlavnej ulici v čase od 14. do 23. hodiny.

Tradícia vinohradníctva tu na území Malých Karpát má hlboké korene a sme radi, že na ňu mesto Trnava nadväzuje. Dôkazom toho je jedinečné podujatie „Víno Tirnavia“ a množstvo medailí, ktoré boli tento rok udelené,“ povedala o súťaži Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Renomovaní hodnotitelia vín zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Talianska udelili 9. a 10. mája 2019 spolu deväť titulov šampióna súťaže, šesť veľkých zlatých medailí, päťdesiatdeväť zlatých a osemdesiatdeväť strieborných medailí. Tento ročník bol mimoriadne úspešný, keďže priniesol aj dva rekordy.

Hostia festivalu sa tak môžu tešiť nielen na klasické biele, ružové či červené vína, ale výrazné zastúpenie budú mať aj šumivé, oranžové, ovocné či naturálne vína. „Je to najúspešnejší ročník našej súťaže. Ešte nikdy sme tu nemali také nádherné, elegantné a harmonické vína ako tento rok,“ povedala spoluorganizátorka súťaže Klára Ondrušová z referátu propagácie a marketingu kancelárie primátora mesta Trnava.

Neprehliadnite: Užite si leto s deťmi v Trnave a okolí

Počas festivalu súťaže Víno Tirnavia nebudú chýbať ani stánky s občerstvením, originálnymi drobnôstkami a v piatok 31. mája tu môžete od 14. do 17. hodiny stretnúť aj ochotných ľudí z Regiónu Trnava, ktorí vám odporučia, čo by ste si nemali nechať ujsť v Trnave a okolí. Jedinečnú atmosféru mesta si totiž naplno užijete vtedy, keď sa tu rozhodnete trochu zdržať a naplno precítite život tohto vinárskeho regiónu.

Ak by ste sa chceli počas svojej návštevy Trnavy dozvedieť o víne a jeho histórii viac, určite by ste nemali vynechať prehliadku „Malý Rím a Víno“. Rezervovať si ju môžete v Turistickom informačnom centre, ktoré nájdete v Mestskej veži. So sprievodcom v dobovom kostýme spoznáte významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva.

Ukáže vám nielen najstaršie sakrálne pamiatky mesta, ale nahliadnete aj do podzemia starobylej Trnavy, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno,“ odporúča Michaela Potočárová. 

Výsledky Víno Tirnavia 2019, stiahnuť si ich môžete TU

www.regiontrnava.sk
Foto: mesto Trnava