Chcete zmeniť kvalitu svojho života? Festival EVOLUTION láka na novinky v oblasti zdravého životného štýlu.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Festival EVOLUTION 2020 láka na novinky v oblasti zdravého životného štýlu

UPOZORNENIE:

Na základe rozhodnutia Bezpečnostnej rady Českej republiky sú nútení reagovať organizátori Festivalu Evolution nasledovne:
Festival Evolution sa vzhľadom na rešpektovanie zákazu konania podujatí nad 100 zúčastnených osôb – nemôže uskutočniť v pôvodne plánovanom termíne 20. – 23. marca 2020. Podujatie sa uskutoční v náhradnom najbližšom možnom termíne 18. – 20. septembra 2020.
Organizátori sú – napriek objektívnym okolnostiam – presvedčení, že táto komplikácia bude zvládnutá a uvedenú informáciu príjme verejnosť s pochopením.
 
Organizačný tým Festivalu Evolution.
 
Rozmýšľate nad surovinami, ktoré nakupujete a dávate prednosť kvalite? Radi si vypočujete názory odborníkov na výživu? V tom prípade si poznamenajte termín 20. – 22. marec. V prvý jarný deň totiž otvorí svoje brány Festival EVOLUTION, ktorý sa uskutoční v českej metropole na Výstavisku v Prahe Holešoviciach.

Festival EVOLUTION 2020 láka na novinky v oblasti zdravého životného štýlu

Festival svojou ponukou poteší všetkých so záujmom o zdravý životný štýl, prepája totiž pät oblastí – Bio Štýl, Zdravie, Eco World, Alternatívu a Osobný rozvoj. Všetko, o čom sa bude na festivale hovoriť, môžete priamo vo vystavovateľskej časti ochutnať, vyskúšať alebo si len „privoňať“. A bude naozaj z čoho vyberať… Svoje novinky a nové trendy predstaví 450 vystavovateľov z domova a zo zahraničia. Tešiť sa môžete na bio potraviny, suroviny lokálnych producentov alebo malých špecializovaných firiem. Ochutnať budete môcť aj tzv. superpotraviny alebo veganské a vegetariánske špeciality. Nebudú chýbať novinky na trhu, ako napríklad strukovinové cestoviny, mrazom sušené ovocie v bio kvalite, unikátna alternatíva sýrov v bločku alebo omáčky z červenej repy, ktoré môžete používať namiesto klasického kečupu.

Festival EVOLUTION 2020 láka na novinky v oblasti zdravého životného štýlu

V programovej časti sa dozviete, ako vyberať kvalitné potraviny, naučíte sa čítať etikety a získate neskreslené informácie o prínosoch a prípadných nástrahách alternatívneho stravovania. Pokiaľ často ráno riešite, čo raňajkovať, čo si vziať na desiatu a ako vybrať jedlo, ktoré bude zdravé a zároveň zasýti, nepremeškajte prednášku s názvom Dobrá desiata na každý deň. Elina Beltyuková sa v nej s vami podelí o niekoľko praktických tipov a recepov. Naučí vás potraviny správne kombinovať a čomu sa naopak vyhnúť. Budete debatovať o tom, čo to znamená, že je jedlo zdravé. A ako bonus sa dozviete, že aj čokoláda môže byť pre vaše telo prínosom, len je potrebné vybrať tú správnu.

Neprehliadnite: Platené voľno na rekreáciu či cestovanie. Brali by ste sabbatical?

Farmaceutka Lenka Sobková prezradí, prečo ľudskému telu prospievajú vitamíny, minerály a ďalšie antioxidanty z prírodných zdrojov a ako ich vyberať. „Už dlhú dobu vedieme v oblasti prirodzeného zdravia diskusie, či naša strava dokáže pokryť všetky nároky ľudského tela. Niektoré látky ľudské telo potrebuje esenciálne k svojmu zdraviu, iné sú skôr ďalšou nadstavbou, pre ešte lepšiu kondíciu. Rovnako, ako keď staviame domček z kociek, musíme aj v oblasti prirodzeného zdravia postupovať „po poschodiach,“ hovorí Lenka Sobková, ktorá prepája oblasť klasickej a alternatívnej medicíny. Na to, ako posilniť telo pomocou bylín a stravy, poradí zase naturopatka Lenka Vaňková.

Festival EVOLUTION 2020 láka na novinky v oblasti zdravého životného štýlu

Optimálna strava pre deti

V dnešnej dobe, plnej informácií z oblasti výživy, častokrát nevieme, čo by sme našim deťom mali či nemali pripravovať. Je lepok vhodný? Čo mliečne produkty? Ako deti primäť, aby konzumovali napríklad fermentované potraviny? Čo dieťa, ktoré má určité potravinové alergie, senzitivity či intoleranciu, ako zaistíme, aby malo všetky potrebné živiny? Tieto otázky vám v praktickej prednáške odpovie špecialistka v preventívnej, funkčnej medicíne a výžive Eva Hájková. Pokiaľ dávate prednosť posilneniu imunity pomocou byliniek, navštívte prednášku prírodnej terapeutky Anety Benediktovej.

Festival EVOLUTION 2020 láka na novinky v oblasti zdravého životného štýlu

Na festivale pre všetkých, ktorí to vidia  #prostejinak najdete tiež celý rad eko waste produktov do domácnosti. Okrem už klasických termosiek a ekologických hrnčekov tu nájdete napríklad bavlnené obrúsky napustené včelím voskom a živicou, ktoré slúžia k uchovávaniu čerstvých potravín, ako je ovocie, zelenina, pečivo alebo syry. Obrúsky sú ekologickejšou náhradou za jednorazovú potravinársku fóliu alebo alobal. Chýbať nebudú ani obľúbené kokosové misky, príbory a bambusové brčká. Vo vystavovateľskej časti nájdete prírodnú kozmetiku, udržateľnú módu alebo „barefoot“ obuv.

Festival EVOLUTION 2020 láka na novinky v oblasti zdravého životného štýlu

Tešiť sa môžete aj na food zónu, kde môžete ochutnať špeciality vegánskej a vegetariánskej kuchyne. Vyberú si tu aj tí, ktorí sa stravujú bez lepku alebo laktózy. A pravdaže, na Festival EVOLUTION zoberte aj svoje deti. Pripravené sú pre ne tvorivé dielne, zábavný kútik s dozorom a pre miminká tu bude vytvorený diskrétny priestor pre nakŕmenie alebo prebalenie.

Všetky informácie o festivale nájdete na www.festivalevolution.cz, kde si môžete na podujatie v predpredaji zakúpiť vstupenky.

Logo FEST EVO

 

 

 

 

 


Príspevok vznikol v spolupráci s Agentúrou EVOLUTION.