Čas, keď radi piknikujeme a grilujeme. Šikovní pomocníci z Oravy – oceníte ich (nielen) v lete – sú pripravení

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Orava spotrebiče

Leto nám praje a my piknikujeme a grilujeme. Áno, jeho neodmysliteľnou súčasťou – popri zážitkoch z poznávania a kúpania – je napríklad aj pravidelné stretávanie sa s priateľmi na večerných piknikoch a grilovačkách po horúcom dni. K charakteristickej podobe leta patrí napríklad aj ďalšia obľúbená aktivita – spracúvanie úrody zo záhrady. Ide o neodmysliteľnú súčasť letného kalendára oddychu.

Aby ste si všetky tieto aktivity mohli užiť bez väčšej námahy, prinášame vám pár tipov na elektrospotrebiče značky Orava, ktoré by vám (nielen) počas leta mohli spríjemniť a spestriť chvíle.

Grilujte doma, na horách aj pri mori

Grilovanie je rýchly a jednoduchý spôsob prípravy jedla, ktorý si môžete spolu s blízkymi užiť nielen v exteriéri, ale aj v interiéri. Samozrejme, len ak vlastníte praktický elektrický gril. Práve použitie elektrického grilu má hneď niekoľko výhod. Na grilovanie nepotrebujete žiadne extra palivo, z grilu sa nevalia kúdoly dymu a pri náhlej zmene počasia môžete jednoducho premiestniť gril z terasy do kuchyne a dobroty dogrilovať aj v interiéri. Jedinou podmienkou je mať v dosahu elektrickú zásuvku. Ideálnym elektrickým grilom je kompaktný elektrický gril Orava Grillchef-3, ktorý sa dá použiť zaklopený ako kontaktný gril alebo pri potrebe väčšej grilovacej plochy aj otvorený. Gril má k dispozícii hladké a rebrované grilovacie platne s ochranou proti pripečeniu.

Nové technológie, nové možnosti, nové chute

Keď je gril otvorený, môžete si na každej z platní simultánne nastaviť rôznu teplotu grilovania podľa potreby konkrétnej grilovanej suroviny – na rebrovanej platni „vypečiete“ teplotu na maximum pre rýchle ugrilovanie mäsa, zatiaľ čo na hladkej platni si nastavíte nižšiu teplotu, keď na nej chcete pripraviť plátky zeleniny či obľúbené volské oko.

piknikujeme a grilujeme, Orava

Okrem teploty si na veľkom LCD displeji nastavíte aj predpokladaný čas prípravy. Na splnenú úlohu vás gril upozorní zvukovou signalizáciou. Alternatívou rýchlej večere alebo sýtych raňajok sú zas panini od výmyslu sveta, ktoré si jednoducho zapečiete na grile v zaklopenom stave. Orava Grilchef-3 môže byť váš za 149 eur.

Chutné šaláty nasekané za pár minút

Zatiaľ čo sa mäso griluje, rýchlo a jednoducho pripravíte zeleninový šalát. Krájanie nožom zaberie veľa času, ak však siahnete po univerzálnom kuchynskom sekáčiku Orava SE-301 A, budete mať suroviny nasekané za chvíľočku a bez námahy. Nože z antikora si hravo poradia aj s tvrdšími surovinami – okrem porciovania zeleniny a ovocia expresne posekajú napríklad aj orechy. Do litrovej sekacej nádoby stačí vložiť ingrediencie, vybrať si jednu z dvoch rýchlostí sekania a držať spínač na vrchnej časti sekáčika. Zariadenie má ergonomický tvar a pre väčšiu stabilitu je vybavené gumenými protišmykovými nožičkami.

piknikujeme, grilujeme

Po splnení kuchynských zadaní ho ľahko vyčistíte – bez obáv aj v umývačke riadu. Vďaka kompaktným rozmerom nezaberie v polici veľa miesta. Môže byť váš za 29,90 eur.

Usušte si ich do zásoby – pre zdravie aj na maškrtenie

V záhradkách dozrieva zelenina aj ovocie, v lese sa skrývajú huby a lúky sú posiate mnohými liečivými bylinkami. Vrhnite sa na domáce sušenie darov prírody s pomocou sušičky potravín Orava SU-104. V usušených kúskoch ovocia, zeleniny, húb i byliniek ostanú uchované vitamíny, minerály, stopové látky aj vláknina bez použitia chémie a konzervačných látok. Doma si tak pripravíte zdravé ovocné a zeleninové jednohubky na chrumkanie k televízoru aj domáce čajové zmesi v  bio kvalite.

piknikujeme, grilujeme, Orava

Suroviny na sušenie navrstvíte na päť mriežok, ktoré môžete rozšíriť dokúpením ďalších dvoch až na sedem. Mriežky rotujú, aby sa bylinky, huby do kapustnice či zeleninové čipsy usušili rovnomerne a precízne a ani po čase neplesniveli. Teplotu sušenia si nastavíte v rozmedzí od 40 do 70 stupňov Celzia. Sušička s piatimi mriežkami môžete byť vaša za 39,90 eur, každú ďalšiu mriežku kúpite za 6 eur.

Neprehliadnite:

zdravo žiť
7-krát zdravo žiť! Sledujte svoj jedálniček, nepodceňujte pohyb a postava aj trávenie sa zavďačia

 

Likviduje hmyz ekologicky, poslúži aj ako lampáš a powerbank

Grilovačku na záhrade, posedenie s priateľmi na pikniku, alebo pokojný spánok nám v lete často znepríjemňuje otravný hmyz. Preto sa oplatí mať doma multifunkčné zariadenie 3 v 1 Orava MK-7. V prvom rade sa postará o bezpečnú a ekologickú likvidáciu hmyzu bez použitia chémie a škodlivých látok. Využíva na to elektrický prúd s vysokým napätím (1 000 V), ktorý je však nebezpečný len pre drobný hmyz. Vďaka bezpečnému trojsieťovému systému ochrany nepredstavuje pre človeka žiadne nebezpečenstvo.

piknikujeme, grilujeme

Ultrafialovým LED svetlom vábi muchy, ovady, komáre, osy a iné drobné lietajúce stvorenia – len čo vletia do vysokonapäťovej vodivej mriežky zariadenia, bude to ich posledný let. Orava MK-7 má zabudované LED svetlo, takže ho oceníte aj ako praktický LED lampáš. Svieti v troch režimoch – plným a jasným svetlom, tlmene na 50 % a blikaním, keď chcete v tme signalizovať svoju prítomnosť. Zariadenie má zabudovaný USB konektor s výstupným napätím 5 V, takže vám ako powerbank poslúži aj na nabitie telefónu či tabletu. Kúpite ho za 20,90 eur.

Na vlne letných hitov

Pri bazéne, na chate i pri relaxovaní na priváte si možno aj vy radi vychutnávate svoje obľúbené songy. Hoci máte svoje top hitparády posťahované v smartfóne, zvuk pustený z telefónu nie je veru žiadna výhra. Ak ho však bezdrôtovo spárujete so šikovným prenosným bluetooth reproduktorom, hneď to bude iné kafé! Hudba, ktorá zaznie z prenosného bluetooth reproduktora Orava Crater-8, vám svojou dynamikou rozprúdi krv v žilách a rozvlní vaše telo do tanca. Má RMS výkon 5 W, ponúka jasný, hutný zvuk bez zrezaných výšok a slabých basov a má zabudované FM rádio aj vstup pre USB kľúč. Môžete ho použiť samostatne, ak však spárujete navzájom dva Crater-8 reproduktory, vďaka funkcii True Wirelles Stereo vás milo prekvapia úžasným stereo zvukom.

Orava, Crater-8

Zariadenie je vodeodolné, takže ho nepoškodí ani dážď a smelo ho môžete použiť aj pri vode. Vďaka kompaktným rozmerom a šnúrke na zavesenie sa ľahko prenáša. Tento zabávač môže byť váš v modrej alebo červenej farbe za 19,90 eur.

Dovolenková sezóna pokračuje a prináša 2. letnú súťaž s Oravou!

Letné večery s pomocníkmi z Oravy budú určite zábavné a v dobrej nálade.

Súťažná otázka: Môže sa Orava SE-301 umývať aj v umývačke riadu?
Dvaja výhercovia/výherkyne dostanú sekáčik Orava SE-301 A (v hodnote 30 eur). 
Okrem odpovede na súťažnú otázku nám napíšte do komentára na facebooku, akých letných pomocníkov pripravila značka Orava na vaše letné večery v kruhu rodiny a priateľov?
Súťaž je aktuálna do 7.8. a výhercov vyžrebujeme 10.8.
 
 
Tieto a ďalšie šikovné elektrospotrebiče ORAVA, ktoré oceníte (nielen) na letnej dovolenke, si môžete kúpiť v e-shope.
Foto: Orava, pexel.com, archív redakcie
 
Viac na: www.orava.eu