Hurá, dovolenková sezóna sa začala! Týchto pomocníkov z Oravy určite na svojej dovolenke oceníte


1598   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
dovolenková sezóna

Dovolenková sezóna je tu a s ňou aj oddych pri mori, aktívne strávený čas uprostred prírody či spoznávanie menej známych regiónov nášho Slovenska a aj zahraničia. Možností je nekonečne veľa. Iste sa už neviete dočkať tej svojej vysnívanej dovolenky. Jediná starosť pred odštartovaním “bezčasia” je to, čo si ešte treba pribaliť do dovolenkovej batožiny. Okrem platných cestovných dokladov, poctivo vybavenej lekárničky, oblečenia a vecí na šport či pohodu pri vode sa vám na dovolenke môžu zísť aj šikovní pomocníci v podobe užitočných elektrospotrebičov.

Tie vám v letovisku, na chate, v kempe či na cestách s karavanom uľahčia život a pomôžu vám vyzerať tip-top. Tu je pár našich favoritov slovenskej značky Orava. Pri balení na cesty za letnými dobrodružstvami sa na ne oplatí myslieť.

Pri letných outfitoch nezabudnite na detaily

Počas letných radovánok pri vode na účese až tak nezáleží… hlavne keď sa rady kúpete a tak či tak máte vlasy viac mokré ako suché. Podvečer však nastáva čas vymeniť plavky za sexi outfit, v ktorom zažiarite. Oblečenie ste si už pravdepodobne starostlivo vybrali, nezabudnite však ani na šikovného pomocníka na úpravu účesu. Žehlička a kulma 2 v 1 Orava Tenera vám v batožine nezaberie veľa miesta, s vlasmi však dokáže divy. Je vybavená platňami novej generácie s hladkým, kĺzavým povrchom, čo uľahčuje úpravu a bráni poškodeniu vlasu aj pri častom používaní. Nahreje sa do 15 sekúnd a rešpektuje individuálnu kvalitu vlasov – na LCD displeji si môžete podľa potreby nastaviť teplotu nahrievania platní od 150 do 230 stupňov Celzia. Môže byť vaša za 16,90 eur.

dovolenková sezóna

Špeciálne niečo praktické pre mužov…

Pre mužov je na cesty ako stvorený multifunkčný pomocník na úpravu vzhľadu 5 v 1 Orava Easyone. Ostrihá vlasy, upraví bradu, oholí tvár aj telo a pomôže zbaviť sa nevzhľadných chĺpkov v nose a ušiach vďaka 5 rôznym nadstavcom. Na jedno nabitie pracuje až 60 minút – nasucho aj namokro. Je vodeodolný, takže ho po použití stačí opláchnuť pod tečúcou vodou. Kúpite ho za 29,90 eur.

 

dovolenková sezóna

Na cestách bez pokrčenia

Možno to poznáte aj vy – otvoríte kufor, aby ste si vybalili letné outfity do skrine a, čuduj sa svete, sú pokrčené až hrôza! Alebo sa vám oblečenie na dovolenke zašpiní – s rýchlym prepraním a usušením žiadny problém. Ako ho však dostať do stavu bez záhybov? Odporúčame pribaliť si ručný naparovač odevov Orava Steameasy. Výborne vám poslúži namiesto žehličky, oblečenie môžete mať pri naparovaní položené na posteli alebo môže visieť na vešiaku. Naparovač stačí zapojiť do elektrickej siete, naliať doň vodu a za pár minút budú vaše obľúbené letné kúsky bez záhybov, do hladka vyžehlené. Bonusom je, že horúca para odstráni z oblečenia aj vírusy, baktérie a roztoče. Rukoväť naparovača sa dá sklopiť, takže vám tento pomocník nezaberie veľa miesta. Bezpečne ho môžete používať na všetky druhy textílií od nylónu až po súkno. Kúpiť ho môžete za 39,90 eur.

dovolenková sezóna

Hlavne nech sa nevybijú

Murphyho zákony hovoria jasne: vždy keď chcete na dovolenke urobiť tú najkrajšiu fotku, má váš smartfón namále. Každú chvíľu sa vybije – na fotenie môžete zabudnúť a jediná sieť, ktorú budete mať k dispozícii na pláži, bude tá rybárska. Preto rozhodne pri balení nezabudnite na bezdrôtovú nabíjačku a powerbank 2 v 1 Orava WCH-004. Vďaka Qi technológii nabíja smartfón bezdrôtovo, stačí ho položiť na zariadenie na vyznačenom mieste, kde sa nachádzajú aj šikovné prísavky brániace skĺznutiu smartfónu počas nabíjania. WCH-004 umožňuje nabíjať naraz až tri zariadenia. Nabíjanie s výkonom 5 W a Li-ion batéria powerbanku s kapacitou 10 000 mAh charakterizujú tohto šikovného pomocníka, ktorý do vašej dovolenkovej batožine bezpodmienečne patrí. Kúpite ho za 17,90 eur.

Neprehliadnite:

Aplikácie pre cyklistov
Viete, ktoré 3 cyklistické aplikácie by nemali chýbať vo vašom telefóne? Radi poradíme…


Osviežujúce drinky a obľúbené jedlo majte vždy poruke

Počas cesty autom do vašej dovolenkovej destinácie vás už nedobehne ani smäd, ani hlad, ak si do auta pribalíte aj cestovnú autochladničku Orava TF-200. Jej služby oceníte aj v kempe, na kúpalisku či na vzdialenej exotickej pláži, kde by ste bufety márne hľadali. Má termoelektrický chladiaci box a objem až 20 litrov, takže sa vám do nej zmestí aj väčší proviant podľa vášho gusta, dokonca aj 1,5-litrové fľaše s obľúbenými nápojmi. Chladí potraviny 12 0C pod teplotu okolia, avšak jedlo dokáže podľa potreby aj ohriať až do 55 0C – čo ocenia na dovolenke hlavne rodiny s malými deťmi.

dovolenková sezóna

Chladenie alebo ohrev môžete na zariadení prepínať podľa potreby. Prenosná chladnička má vysokokvalitnú izoláciu veka a celého tela, nechýba jej Eco režim a vďaka duálnemu napájaniu 12 V/230 V ju nabijete nielen v interiéri, ale aj v aute či karavane. Váži len 3,2 kila a má výklopnú rukoväť na pohodlný transport. Kúpiť si ju môžete za 69,90 eur.


Dovolenkovú sezónu otvára
Letná súťaž s Oravou!

Cestovateľom letom-svetom je určená naša letná súťaž. Cestovanie s pomocníkmi z Oravy bude určite bezstarostné.

Súťažná otázka:
Koľko nadstavcov na úpravu vzhľadu má Orava Easyone?
 
Okrem odpovede na súťažnú otázku nám napíšte do komentára na facebooku, akých letných pomocníkov pripravila značka Orava na vaše letné cesty?

Tento praktický pomocník z Oravy akiste urobí radosť na potulkách letom-svetom 3 výhercom-výherkyniam.
Súťaž je aktuálna do 7.7. a výhercov vyžrebujeme 10.7.
 

Foto: Orava, pexel.com, archív redakcie

Tieto a ďalšie šikovné elektrospotrebiče ORAVA, ktoré oceníte (nielen) na letnej dovolenke, si môžete kúpiť v e-shope:

www.orava.eu