Skalka v Kremnických vrchoch má unikátnu atrakciu – najdlhší visutý lanový most na Slovensku

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
lanový most

Skalka v Kremnických vrchoch je cieľom turistov v ktoromkoľvek ročnom období. No predsa len, v lete je tu vari najživšie, keďže príroda je vplnom rozpuku a aj turistické možnosti nie sú limitované. Od istého času patrí k najvyhľadávanejším atrakciám divokej slovenskej prírody tunajší visutý lanový most.

Atrakcia hodná návštevy

Vďaka súčinnosti viacerých organizácií a jednotlivcov sa môžu turisti prejsť po najdlhšom visutom lanovom moste a lanovej lezeckej sieti na Slovensku. Pre návštevníkov je Via ferrata Komín naozaj výzvou. Turisti sú omámený jeho konštrukciou a parametrami. Ide o visutý lanový most, ktorý je vo výške 30 m nad zemou, dlhý takmer 80 m a lezeckou lanovou sieťou s dĺžkou 37,5 m. Tunajší lanový most ešte viac zatraktívnil túto krásnu časť Slovenska. Most podporuje cestovný ruch a jeho rozvoj na oboch stranách Kremnických vrchov.

lanový most

Náučná cesta – Via ferrata Komín

Nachádza sa v Kremnických vrchoch v podcelku Flochovský chrbát. Trasa sa začína na Peknej vyhliadke, vedie hrebeňovou červenou turistickou značkou. Obľúbenou atrakciou na trase je  zrekonštruovaný Tunel. Via ferrata je jednosmerná a má 3 cesty: Komín s obťažnosťou C, Trubačova veža B a Výzva s obťažnosťou E – najťažšou doteraz vybudovanou via ferratou na Slovensku.

Neprehliadnite:

Región Šariš, Bardejov, Pamätník Juraja Wintera
Región Šariš je pre turistov vysnívaný raj.
Túry i cyklistické trate plné zážitkov a nových poznatkov

Aj pre rodičov s deťmi…

Na zaistenej ceste čaká návštevníka 420 m lán s výškou skalných ciest 80 m. K ceste patrí aj krátka via ferrata na skale Jánošíkova diera s obťažnosťou B, ktorá je určená pre rodičov s deťmi. Turisti tiež môžu naraziť na boulderové steny, ktoré ponúkajú možnosti lezenia s rôznou obťažnosťou. Via ferrata Komín sa nachádza v exponovanom teréne s nutnosťou použitia špeciálnych ferratových setov. Tie sú k dispozícii na zapožičanie v Relax centre na Skalke.

lanový most

Skalka je cyklistický raj – Gulditrail

S otvorením lanového mosta bol v Kremnických vrchoch sprístupnený pre bikerov aj tzv. Gulditrail. Ide o dva flowtrailové okruhy so štrkovým povrchom v dĺžke 250 m a 1 400 m. Ich rozšírenie a prepojenie aj na druhú stranu hrebeňa je otázkou času. Vznikne tým naozaj jedinečný priestor pre priaznivcov cyklistiky.

Text: redakcia
Foto: archív redakcie