Od detských snov o sláve cez závislosť až k vyliečeniu: Chandler zo seriálu Priatelia má knihu


781   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Priatelia

Priatelia, jeho cesta viedla od detských snov o sláve cez závislosť až k vyliečeniu, ktoré podnietil strach zo smrti. Matthewovi sa stali nemocnice a liečebne dočasným domovom. Predtým prežil náročné detstvo. Ako päťročný pendloval medzi rozvedenými rodičmi. V štrnástich sa vypracoval na kanadskú tenisovú hviezdu. Ako dvadsaťštyriročný získal jednu z vytúžených rolí v pilotnom diele seriálu, vtedy ešte s názvom Priatelia ako my… A potom sa to rozbehlo…

Najskôr sa predstavím…

„Ahoj, volám sa Matthew, ale asi ma poznáte pod iným menom. Priatelia ma oslovujú Matty. A už som mal byť mŕtvy.“ Týmito slovami sa začína strhujúci príbeh uznávaného herca Matthewa Perryho s názvom Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora. A čo hovorí na jeho knihu herec Dušan Cinkota, ktorý Perryho daboval v seriáli?

Veľa bolesti…

Hoci sa miestami táto kniha číta ťažko, je v nej veľa bolesti zo závislostí – na alkohole, heroíne, tabletkách, tak je tam aj veľa o filme a seriáloch.
Veľká časť je prirodzene o Priateľoch a práve tie kapitoly budú fanúšikov baviť najviac. Ako mu rola takmer unikla, pretože práve hral v inom, príšernom sci-fi seriáli… Presne si spomína, ako sa prvý raz stretol s Courtney, Lisou, Mattom… Čo mali oblečené, ako vyzerali. Veľmi zaujímavý pohľad na začiatky nakrúcania, prvé klapky, prvé epizódy, ktoré už boli nakrútené, ale čakalo sa na septembrovú premiéru v televízii.

Priatelia

Žiadne tabu…

V neobyčajnom príbehu vyrozprávanom s jeho typickým humorom veľmi otvorene hovorí o rozpadnutej rodine, ktorá ho vychovala a nechala napospas sebe samému, o túžbe po uznaní, ktorá mu priniesla slávu aj vnútornú prázdnotu. Tú nezaplnilo ani splnenie najväčších snov. Zároveň rozpráva o pokoji, za ktorý vďačí abstinencii, a o tom, ako vnímal všadeprítomnosť Priateľov. Nevynechá ani historky s hereckými kolegami či s ďalšími hviezdami, s ktorými sa počas kariéry stretol.Úryvok z knihy číta Dušan Cinkota.

Neprehliadnite:

Odvrátená tvár Dubaja
Možno vás prekvapí skutočnosť – aká je Odvrátená tvár Dubaja?
Únosy, zastrašovanie a špinavé praktiky

S knihou na pláži…

Courteney Coxová mala na sebe žlté šaty a bola fakt krásna. O Lise Kudrowovej som počul od nášho spoločného priateľa a pôsobila na mňa presne tak oslnivo, veselo a neuveriteľne bystro, ako mi ju opísal kamoš. Mattie LeBlanc bol sympaťák a David Schwimmer mal veľmi krátke vlasy (hral Poncia Piláta vo svojom hereckom súbore v Chicagu) a výraz zbitého psa, no už vtedy bol neuveriteľne zábavný, vrelý, bystrý a kreatívny.

Priatelia

Priatelia, je to kniha, ktorá sa výborne číta, odsýpa to – Matthew je často ironický, uťahuje si zo seba, hádže vtipy a poznámky, aké sme vídali v Priateľoch. Je to až brutálne úprimné, miestami zahanbujúce, divoké a vy si uvedomujete, že chcete držať Matthewovi palce. Že si zaslúži ďalšiu šancu, že už si vytrpel dosť bolesti a možno aspoň pár rokov, ktoré mu zostávajú, by si mohol užiť.

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista
Úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia

Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy