Každé zrnko má svoj príbeh. Spoločnosť Julius Meinl a tri nové vzrušujúce zmesi prémiových káv


1499   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
zrnko, Julius Meinl

Každé zrnko kávy má svoj príbeh. Platí to aj o troch nových kávových ikonách prvotriednej kvality. Pochádzajú z ekologických fariem pod záštitou FairTrade, vďaka čomu majú farmári garantovanú vyššiu výkupnú cenu. Produkty sú určené pre náročného konzumenta v rámci Gastro segmentu, ktorému navyše záleží na udržateľnosti našej planéty. Jednotlivé kávy sú inšpirované viedenskou kaviarenskou kultúrou a, samozrejme, aj dedičstvom, ktoré vychádza z jedinečného konceptu.

Každé zrnko má svoj príbeh z línie The Originals. Táto línia je odkazom poctivej remeselnej práce, či už našich dodávateľov, ale aj samotných našich pražiarov. Len vďaka nim vám vieme už viac ako 160 rokov prinášať prvotriednu kvalitu a potešenie z každej jednej šálky kávy.

biokáva Meinl

Zaujímavý dizajn

Ilustrácie na nových kávach vytvoril renomovaný americký ilustrátor Steven Noble. Jeho ilustrácie obsahujú komplexnú a precíznu líniu, vytvorenú použitím kreslenia skíc do dreva.

bio kávaMEINL káva

 

 

 

 

 

 


Stevenove ilustrácie zachytávajú najvýznamnejšie okamihy v procese zberu kávy, vrátane kávovej farmy s jej farmármi, ktorá je kľúčom k tejto skvelej prémiovej káve a ktorú možno vidieť na prednej strane nových obalov.

Úzke spojenie s dedičstvom Viedne a prírody je vyzdvihnuté prostredníctvom jedinečných mien, ktoré dostali kávy z línie The Originals Bio Fairtrade. Inšpirácia pochádza z troch ikonických lokalít, kde sa viedenská kultúra prelína s prírodou, kľúčovým atribútom všetkých Bio Fairtrade produktov. A tam, kde sa dnes ľudia stretávajú, aby sa si vychutnali jedinečné okamihy pri šálke kávy.

Neprehliadnite:

Reload nápoj
Nápoj leta 2023 RELOAD je tu v plnej sile a sviežosti! Povolený doping vitamínov a minerálov pre zdravie

Ideme ochutnávať!? Nové zážitky si vás isto podmania…

BELVEDERE BLEND

Je pomenovaná podľa Belvedere Palace múzea, ktoré ukazuje niektoré z najcennejších diel umenia Viedne. Prejdite sa týmto miestom svetového dedičstva, po jeho nádherných záhradách a vychutnajte si jedinečný výhľad, ktorý pozdvihne každý okamih. Belvedere Blend je 100% Arabika z tých najlepších kávových fariem z Nikaragui a Hondurasu. Chuťový profil tvorí lieskovoorieškový základ doplnený jemným karamelovým podtónom so štipkou perníkového korenia. Každý dúšok elegantne vyváženej, krémovej zmesi Bio Fairtrade kávy má výraznú dochuť horkej čokolády.

zrnko, káva J. Meinl

GLORIETTE GOLD

je pomenovaná podľa nádhernej barokovej pamiatky, ktorá sa nachádza nad záhradami Schönbrunnského paláca. Kedysi obľúbené raňajkové miesto rakúskej cisárskej rodiny. V súčasnosti si môžu aj návštevníci v Gloriette kaviarni vychutnať šálku kávy Julius Meinl. Káva chuťou pripomína tradičné viedenské kakaové dezerty, popr. cukrom glazúrované pečivo posypané orechmi – jedinečný Bio kávový zážitok pre správnych labužníkov. Luxusná, zamatová chuť tejto zmesi dokonale dopĺňa kakaová aróma. V spojení s mliečnymi nápojmi získate jemný krémovo čokoládový záver.

zrnko, káva J. Meinl

DANUBE DELIGHT

Danube Delight je pomenovaná podľa krásnej, druhej najdlhšej rieky v Európe, ktorá tečie aj srdcom Viedne. Spája desať európskych krajín a štyri hlavné mestá, spájajúc rôznych ľudí a rôzne kultúry, presne ako káva Julius Meinl. Danube Delight je perfektná zmes pre tých, ktorí hľadajú bohatú a intenzívnu kávu. Silný základ tmavej čokolády sa stretáva s korenistými tónmi muškátového orieška a jemným náznakom čierneho korenia. Táto plná chuť doslova opantá vaše chuťové poháriky a dodá hrejivý impulz, ktorý podčiarkuje jemná dochuť burských orieškov.

Zrnko, káva MEINL

O spoločnosti Julius Meinl

Spoločnosť Julius Meinl bola založená v roku 1862 a je jednou z najstarších pražiarní kávy na svete a ikonickou značkou Viedne. Oddanosť kvalite je rodinnou ochrannou známkou po päť generácií. S viac ako 160-ročnými skúsenosťami v oblasti nákupu a samotného praženia je Meinl preferovaným dodávateľom kávy pre popredné viedenské kaviarne. Dnes naša káva a čaj pomáhajú vytvárať zmysluplné chvíle pre zákazníkov a spotrebiteľov po celom svete a predávajú sa vo viac ako 50 000 hoteloch, kaviarňach a reštauráciách v 70 krajinách.

zrnko kávy

Naši čitatelia sa môžu na facebooku zúčastniť súťaže o výnimočnú kávu Danube Deligh.
Otázka znie: aké certifikácie má nová línia káv od spoločnosti Julius Meinl?

Traja šťastní výhercovia dostanú kilové balenie kávy Danube Deligh.

V prípade záujmu o kávu môžete písať na: slovensko@meinl.sk
Viac sa dozviete na: www.juliusmeinl.com/sk