Sezóna želírovania a s ňou sú tu aj pomocníci na prípravu džemov, marmelád, želé i osviežujúcich štiav!


762   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
sezóna želírovania

Je sezóna želírovania a vedno s ňou aj sortiment užitočných produktov na zaváranie ovocia či zeleniny. Tieto pomôcky uspokoja potreby aj najnáročnejších spotrebiteľov. Odporúča ich nám dobre známy Dr. Oetker a s jeho radami si vyrobíte vlastné dobroty jednoducho a rýchlo! Už nemusíte siahať po sirupoch či džemoch z regálov obchodu. Jediné, čo potrebujete, je chutné ovocie a napríklad aj tieto prípravky na zaváranie a želírovanie.

Osvedčená klasika

Klasickým marmeládam, džemom a želé neodolá takmer nikto! Vďaka Gelfixu Klasik 1:1 vyčarujete aj z kyslejšieho a menej zrelého ovocia sladkú pochúťku. Ak chcete spotrebovať menej cukru a zachovať prirodzenú chuť ovocia, mali by ste siahnuť po výrobku Gelfix Extra 2:1, ktorý odporúčame používať na prípravu džemov so stredne sladkým alebo stredne zrelým ovocím. Dr. Oetker nezabúda ani na tých, ktorí šetria cukrom i kalóriami a ponúka im Gelfix Super 3:1, ktorý maximálne zachováva chuť ovocia. Využijete ho napríklad pri zaváraní zrelého a veľmi sladkého ovocia, ktoré sa po tieto dni vo veľkom zbiera napríklad na samozberoch jahôd vo viacerých lokalitách Slovenska

sezóna želírovania

Máte radi jednoduchosť?

Ak áno, kompletná receptúra výrobku Želírovací cukor Extra 2:1 vás presvedčí o tom, že na prípravu skvelého džemu stačí  k želírovaciemu cukru pridať len ovocie. Tento výrobok je vhodný na prípravu marmelád, džemov a želé zo stredne sladkého alebo stredne zrelého ovocia. Ak sa s kalóriami nepriatelíte, skúste Želírovací cukor Super 3:1, ktorý zachováva výraznú chuť ovocia a používa sa pri výrobe džemu s veľmi sladkými alebo veľmi zrelými plodmi ovocia.

Neprehliadnite:

jahody
Jahodové polia čakajú a celé Slovensko môže s radosťou začať džemovať. Poďme spolu na jahody!

Želírovanie s menej kalóriami

V širokom sortimente prípravkov na želírovanie Dr. Oetker nájdete aj Želírovací cukor s glykozidmi steviolu 3:1, ktorý obsahuje výťažky z rastliny stévia. Džem pripravený s týmto želírovacím cukrom obsahuje o 38 % menej kalórií ako džem klasický (pripravený s ovocím a cukrom v pomere 1:1), má lahodnú  chuť a zavarenie džemu vám s ním nepotrvá dlhšie ako 5 minút.

sezóna želírovania


Uvedené pomôcky na konzervovanie ovocia i zeleniny účinne ochraňujú ovocie a zeleninu pred plesňami a kvasinkami. Jedno balenie vystačí na 5 kg ovocia vrátane nálevu alebo 3,5 kg zeleniny a 1,5 l sladkokyslého nálevu alebo 5 l ovocného sirupu či ovocnej šťavy. Á propós  ovocné šťavy! Tu je výborný recept na…

… poctivé domáce sirupy na horúce letné dni

Čo vám lepšie pripomenie chuť leta ako chutný, domáci, ovocný sirup? No predsa vlastnoručne zavarený sirup, ktorý si jednoducho vyrobíte sami  s pomocou výrobku Sirupfix Dr. Oetker. Prípravok ocení každý, kto počas leta rád siahne po originálnej limonáde s domácim sirupom. Umožní vám experimentovať a objavovať nové chute bez obáv z neúspechu. Či už radi siahnete po sirupe z ovocia, kvetov, byliniek, alebo zázvoru, Sirupfix vám zaručí hladkú a tekutú konzistenciu.

sezóna želírovania

Ďalšou výhodou je výber druhu cukru, ktorý je iba na vás. Aké jednoduché, však? Skvelé domáce sirupy môžu osviežiť vaše horúce letné dni! Prípravu zvládne naozaj každý. Staňte sa aj vy expertom na záváranie domácich sirupov pomocou Sirupfixu Dr. Oetker!

 

Dr. Oetker

 

 

 

Ďalšie užitočné rady a inšpirácie k želírovaniu nájdete na: www.oetker.sk