Sign in / Join

Kam za tradíciami? Fašiangové vínko a pravá domáca zabíjačka na Tokaji.


5455   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Fašiangové víno a domácu zabíjačku na Tokaji vlakom z Košíc

Pravú tokajskú zabíjačku spojenú s fašiangovou ochutnávkou vín v týchto dňoch pripravujú v obci Čerhov. Na originálne podujatie všetkých gurmánov a milovníkov dobrého vína privezie v polovici februára dokonca mimoriadny nostalgický vlak. Z Košíc ho vypravia železniční nadšenci.

Čerhov

Čoraz väčší záujem o zážitkovú turistiku podnietil obec Čerhov sprístupniť v tomto roku atraktívne podujatie aj širšej verejnosti, najmä z Košíc a okolia. Atmosféru autentickej a pravej dedinskej zabíjačky budete môcť zažiť už 15. februára. Domáci sú nachystaní privítať všetkých, ktorí do Čerhova pricestujú mimoriadnym nostalgickým vlakom z Košíc. Takúto dopravu – atraktívnu najmä pre deti – zabezpečuje obec v spolupráci s občianskym združením Detská železnica Košice (OZ DŽK) a ŽSR.

  • Fašiangové víno a domácu zabíjačku na Tokaji vlakom z Košíc

Vlakom za fašiangovým vínom je prvým zo štyroch podujatí projektu, ktorý obec rozbieha pod názvom Cesty za vínom. „Budeme radi, ak ľudia nechajú svoje automobily doma a bezstarostne sa prídu pobaviť na originálnu ochutnávku vín, spojenú s dedinskou zabíjačkou a ľudovou hudbou,“ pozýva starosta obce Čerhov Jaroslav Bajužik. Hoci je podujatie určené skôr dospelým návštevníkom, jazdu populárnymi motorákmi – Orchestriónmi – zabezpečia železniční nadšenci z OZ DŽK, deti sa môžu na veselú cestu rovnako tešiť.

Neprehliadnite:

„Na Tokaj jazdievame už niekoľko rokov a preto nás teší, že aj touto formou spestríme v Čerhove atraktívne podujatie. Sme radi vždy, keď naše úsilie a prevádzka historických vláčikov podporuje rozvoj turizmu na východe Slovenska,“ vyjadril sa Ľubomír Lehotský, predseda OZ DŽK.

Fašiangové víno a domácu zabíjačku na Tokaji vlakom z Košíc

Návštevníci sa o svoje žalúdky naozaj nemusia báť. „V cene spiatočného cestovného lístka  je okrem degustácie tokajských vín od viac ako desiatich lokálnych vinárov, aj ochutnávka zabíjačkových špecialít. Všetci si budú môcť zamaškrtiť na tradičných pochúťkach. Chýbať nebudú škvarky, mäsko s kapustou, hurky, laci-pečeň, klobásky a – samozrejme – tradičné fašiangové šišky – kreple,“ dodáva starosta Jaroslav Bajužik.

V programe, ktorý sa začne tradičným fašiangovým sprievodom, vystúpia a o zábavu sa postarajú folklórny súbor Strapec, Podkovička a živá hudba Lakatošovcov.

Fašiangové víno a domácu zabíjačku na Tokaji vlakom z Košíc

Mimoriadny nostalgický vlak do Tokaja odíde z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v sobotu 15. februára o 9.45 h, návrat je plánovaný na 16.40 h. Návštevníkov čaká jazda historickou súpravou spojená so živou hudbou priamo vo vlaku. Masky sú vítané. Kapacita vlaku je obmedzená, lístky sú dostupné v elektronickom predpredaji na stránke www.detskazeleznica.sk , prípadne v pokladni detskej železnice v Čermeli (pondelok – piatok 9 – 11h / 13 – 15h), alebo v Regionálnom informačnom centre na Hlavnej ul. 48 v Košiciach.

www.detskazeleznica.sk