Čučoriedka lesná – neprekonateľný antioxidant a vzácny elixír po celý rok ako kľúč k zdraviu zo slovenských hôr!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Čučoriedka lesná je vzácny elixír

Sezóna zavárania a želírovania pokračuje v plnom prúde. Po tieto dni prišli na rad dozrievajúce tmavomodré bobuľky. Koho by nezaujímal kľúč k zdraviu, majúci poetický slovenský názov čučoriedka? Spoľahlivo Vám ho zabezpečí s láskou k prírode spoločnosť MaMa Natura. Drobné nenápadné ovocie s najvyššou antioxidačnou kapacitou zo všetkých druhov ovocia. Obsahuje karotény chrániace našu imunitu, o ich zázraku pri ochrane srdca a o úspešnom boji proti stresu ani nehovoriac.

Superlatívov o tomto ovocí je neúrekom. Plody znižujú krvný tlak, blahodarne pôsobia na pokožku, mozog udržiavajú vo vynikajúcej kondícii, chudnutie je isté, imunitný systém odolný, liečia močové cesty, prechladnutie, stres nemá šancu. Všetky pozitíva sa intenzívne koncentrujú v lesnej odrode, ktorá dozrieva hlavne v auguste v rôznych lokalitách Slovenska.

Čučoriedka lesná je vzácny elixír

Čučoriedky lesné – sila prírody  

Vymenované superlatívy zaradili čučoriedky lesné medzi najlahodnejšie a najzdravšie ovocie na svete s najvyšším podielom antioxidantov. Kyselina elagová má protirakovinové a protizápalové účinky, ochraňuje srdce pred infarktom. Plody obsahujú vysoký podiel vitamínov ako A, B1,B2 a B6, C, E, kyselinu listovú.

Neprehliadnite:
Každý deň vitamíny, každý deň zdravím nabité smoothies! Doprajte si dúšok na desiatu i na olovrant!

Z minerálnych látok je dôležité železo, fosfor, horčík, vápnik, no tiež betakarotén. Malé bobule majú veľkú silu. Podporujú zdravý rast detí a zlepšujú priebeh chorôb staroby. Aby sme nezabudli, znižujú hladinu cholesterolu v krvi, upravujú peristaltiku čriev a pôsobia baktericídne na nežiaducu črevnú mikroflóru. Zlepšujú celkový metabolizmus organizmu.

Čučoriedka lesná je vzácny elixír

Čučoriedky lesné sú veľmi žiadané

Lesná odroda obsahuje stopové prvky: meď, zinok, chróm, mangán a železo, ktoré podporujú tvorbu krvi. Antokyaníny sa podieľajú na obnove očnej sietnice, preto sa táto plodina používa ako podpora pre liečbe šeroslepoty. Draslík pomáha odvádzať prebytočnú tekutinu z tela, a tým pomáha odstraňovať opuchy. Obsiahnutý horčík podporuje správnu funkciu svalov a nervov. Znižujú riziko Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Čučoriedka lesná je vzácny elixír

Čučoriedky lesné na ceste zo slovenských hôr priamo k vám

V sezóne dozrievania sa môže pridať problém zohnať tento prírodný všeliek. Ale nemusí. Ak si jedinečný dar našich lesov zabezpečíte na správnej adrese. Už niekoľko sezón sa o distribúciu profesionálne stará obchodná spoločnosť MaMa Natura z Banskej Bystrice, teda priamo zo srdca Slovenska.

MaMa Natura

Hlavným poslaním spoločnosti je prinášať zákazníkom exkluzívne produkty s pridanou hodnotou sily prírody. Produkty MaMa Natura sú 100% prírodné a ako ich samotná “matka príroda” vypestovala. Zažite dotyk prírody v duchu presvedčenia:

Láska k prírode, úcta k ľudom a tradícii, hrdosť na jedinečnosť a kvalitu
Distribúcia je zabezpečená v rôznych baleniach, ktoré si môžete vybrať a objednať na adrese:

Kontakty a objednávky

Mana Natura logo, cucoriedky

 

 

 

 

Foto: Pixabay a Shutterstock

Čučoriedky už máme. A čo ďalej? Ako čučoriedky napríklad správne umyť a zamraziť nájdete vo videu:

Medzi ďalšie osvedčené možnosti spracovania čučoriedok patrí zaváranie, želírovanie a prípravy neodolateľných domácich čučoriedkových koláčov. A tu už nastupuje ďalší pomocník v poradí – vždy spoľahlivý pán Dr. Oetker:

Čučoriedkové muffiny

Cucoriedkove Muffiny

Extra čučoriedkový džem

Extra Cucoriedkovy Dzem

Súťaž so spoločnosťou MaMa Natura

Zapojte sa do súťaže o rodinné 5 kg balenie čučoriedok zo slovenských hôr. Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku!

Súťažná otázka: Kde sídli spoločnosť MaMa Natura?

Súťaž bude vyhodnotená dňa 20.augusta 2020