PANAMA SEDAČKY- nový rozmer interiéru. Aký je krok k novému štandardu v kultúre bývania?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
PANAMA SEDAČKY, nábytok

Aj vy ste konečne vymenili v týchto letných dňoch sedačky a pohodlie domova za dobrodružstvo v lone prírody? Bolo už načase, keďže minulé mesiace sme viac – menej vo svojich príbytkoch boli nútení vylihovať na milovaných sedačkách. Po náročnom období si zaslúži najdôležitejší doplnok každého interiéru určite výmenu. Zmena prostredia, iný denný režim a pobyt na čerstvom vzduchu. To dokázateľne prospeje a výmena pohodlia interiéru za prednosti exteriéru je v tomto smere vítaná. Nový rozmer každému interiéru dodajú PANAMA SEDAČKY, ktoré spĺňajú náročné kritéria estetického vzhľadu, pohodlia a ceny.

Zmena biorytmu v lete je bezpochyby prospešná pre ľudí. Zmena môže byť zásadná aj pre našich verných spoločníkov – sedačky, ktoré slúžia pre všetkých členov rodiny a stávajú sa miestom, kde trávime najviac času. Správna sedacia súprava musí vyhovovať všetkým. Ako postupovať pri jej výbere, aby aj najnápadnejší kus nášho bytového interiéru bol pre nás relaxom? Tu sú kroky k novému štandardu v kultúre bývania. 

PANAMA SEDAČKY, nábytok

Po návrate a nadšení zo slovenskej dovolenky si môžete do pár hodín dopriať ďalšie veľké prekvapenie – inováciu interiéru. Tým zásadným reštartom v byte môže byť  naozaj nová sedačka, ktorá prináša harmóniu a interiér bude ako znovuzrodený. A naše letom rozhýbane a odpočinuté telá si môžu pred novou TV sezónou začať zvykať na nový štandard. Taký ponúka spoločnosť PANAMA SEDAČKY – výhradný zástupca značky WAJNERT SLOVENSKO.

PANAMA SEDAČKY, nábytok

Ako sa správne rozhodnúť?

Pri rozhodovaní je jeden z prvých krokov vyskúšať si vytipovanú sedačku. Môžete si sadnúť a cítiť, či Vám sedačka “sadne”. Všetko môže byť na prvý pocit i pohľad v poriadku. No stále neviete všetko potrebné. K zásadným otázkam patrí napríklad – čo sa skrýva pod poťahovou kožou alebo látkou? Preto vo všeobecnosti odporúčame: pýtať sa, pýtať sa, pýtať sa. Medzi ďalšie dôležité otázky patrí inovatívny dizajn, modulárne kolekcie, funkcie, čas výroby, servis, služby, doprava, údržba. V neposlednom rade poťahový materiál. Je priamo na očiach a je v bezprostrednom kontakte s nami s našou pokožkou. Zaujíma nás preto kvalita látky. Chceme, aby bola  odolná na oder, proti roztrhnutiu, bez vyblednutia, bez žmolkovania, odolná napríklad aj voči mačacím pazúrikom a voči špine.

PANAMA SEDAČKY, nábytok

Požiadavky na materiál

Pri výbere sedačky nezabúdajte na kvalitu látky. Bohatú ponuku látok nájdete pod označením: vodou čistiteľné látky AQUA CLEAN zo španielskej  produkcie, alebo NANO STOP z Talianska či ľahko čistiteľné EASY CLEAN pod značkou MAGIC HOME. Všetky spomenuté sú so štandardami OEKO-TEX. Kráľom trhu je nepochybne AQUA CLEAN. Nano-technológia zaručuje, že nite sú upravené ešte skôr ako sa dá do pohybu moderný tkáčsky stroj.

Tieto látky nie sú povrchovo upravené a nie sú nepriedušné. Naopak, sú vzdušné a príjemné na dotyk a napriek tomu voči nečistote a špine doslova „odpudivé”. Preto stačí biela utierka a voda na vyčistenie širokého spektra škvŕn: červené víno, kečup, horčica, olej, zvyšky jedál bez problémov a bez škvŕn odstránite iba za použitia vody.    

Látka alebo koža?

Pri kúpe novej sedacej súpravy musíme zvážiť otázku materiálu – látka, alebo koža? Pri látkových sedacích súpravách si treba dávať pozor na počet švov. Čím ich je menej, tým je väčšia náchylnosť na páranie. Z pravej kože vyhotovené súpravy sú zase drahšie, no pôsobia luxusne. V súčasnosti však kožu nahrádza jej imitácia – textilná koža. Je obľúbená pre jej nižšiu cenu a jednoduchú údržbu.

Neprehliadnite:
Poznáte cestu k trendovej kuchyni? Kuchyne Panama vám ukážu ako nájsť moderné srdce domova

Spoločnosť PANAMA SEDAČKY ponúka výber bežných tkanín v 6 cenových kategóriách. Aj látky bežnej kvality majú vysoké hodnoty oderov a sú príjemné na dotyk. Mnohé z nich sú „vode-odpudivé“. Samostatnou kapitolou je kožený poťah. Dodnes sú celé časti postupov zachované a tak koža právom nesie prívlastok “pravá prírodná”. Na sedačkách používa vrstvu kože známu ako MADRAS, ktorá má ucelenú, takmer dokonalú štruktúru povrchu. Ponuka je v dvoch hrúbkach 0,9 a 1,1 mm a v dvoch cenových kategóriách.  

PANAMA, nábytok

Požiadavky na konštrukciu

Základná konštrukcia sedačiek je rámová. Vždy je použitá pevná masívna drevená konštrukcia a nie DTD doska alebo v lepšom prípade MDF ako u mnohých výrobcov. Spoločnosť PANAMA SEDAČKY ponúka poctivé bukové drevo, ktoré je sušené 1-2-roky na vzduchu a následne je ešte dosúšané v sušičkách na 10% vlhkosť.

PANAMA, nábytok

Jedinečné parametre  

Aký je použitý pružiaci materiál? V sedákoch sú používané vysokoelastické HR peny, tzv. studené peny s vysokou flexibilitou, vzdušnosťou a hlavne dlhou životnosťou. Pri konkrétnych modeloch sú použité komfortné taštičkové pružiny (BARCELONA) aké poznáme z matracov na spanie. V operadlách sa používajú mäkčené polyuretánové peny, pri niektorých modeloch pre dosiahnutie výnimočnej mäkkosti aj silikónové výplne.

Ručné šitie

Celý proces šitia sedačky je postavený na ručnom šití. Jedna šička je zodpovedná za celú sedačku. Všetky diely a komponenty sa presúvajú na konečnú kompletizáciu. Opäť je to jediný pracovník – čalúnnik, ktorý sedačku poskladá ako lego za použitia zdravotne nezávadných lepidiel a spojovacích materiálov. Následne prebehne kontrola a balenie a expedícia do 27 krajín sveta priamo ku klientom.

A aby sme nezabudli

Ponuka spoločnosti PANAMA SEDAČKY garantuje vysokú variabilitu sedenia – výklopné a polohovateľné opierky, možnosť nastavenia 2 polôh sedu (krátky sed a dlhý – pohodlný), motorické ovládania výsuvnou opierkou na nohy a jednoduché rozkladanie pohovky. Pri ich konštrukcii sú využívaní robotickí pomocníci, kvalitná HR pena, no i množstvo ďalších funkčných prvkov. Spomenieme napríklad nastaviteľné záhlavky, funkciu spania, elektrické moduly s funkciou relax. Napríklad pri modeli BARCELONA sú použité taštičkové pružiny v sedákoch. Najžiadanejšia funkcia u sedačiek sú posuvné operadlá. Pri modeli BARCELONA a TANGO je to až v rozpätí 55 – 74 cm. Mladšiu vekovú kategóriu isto osloví elektrické vysúvanie CARMEN, ktoré svojimi 60 cm nabáda na aktívne trávenie voľného času (viď e-shop).

Aké vychádza riešenie vašej dilemy – akú sedaciu súpravu si zvoliť? Po vyhodnotení všetkých spomínaných parametrov je správne a jediné rozhodnutie – PANAMA SEDAČKY! 

NEW súťaž o irobot Roomba e5
so spoločnosťou PANAMA-SEDAČKY:

iRobot Roomba e5, sutaz Panama sedacky

Napíšte nám do 31. 8. 2020 aspoň 2 modely sedačiek spoločnosti Panama – Sedačky, ktoré sa vyznačujú vysokou variabilitou sedenia a množstvom elektrických prvkov ovládania.

Autor správnej odpovede bude vyžrebovaný spomedzi správnych odpovedí. Získa irobot Roomba e5 v hodnote 299 €.
Súťažiť môžete, ak správne odpoviete na uvedenú otázku. 

Správnu odpoveď zasielajte na facebook lexikon sk, do súťažného článku.

www.panamasedacky.sk