Ako usporiadať oslavu 30. narodenín vo veľkom štýle? Hľadáte námety na nezabudnuteľnú párty?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
oslavu 30. narodenín

Deň 30. narodenín je pre mnohých ľudí mierne bolestivý. Vnímajú ho ako rozlúčku s krásnymi „dvadsiatkami” a zároveň ako vstup do éry stredného veku. 30-tkou sa však život zďaleka nekončí! Je to míľnik, ktorý si zaslúži poriadnu oslavu! Ideme na to…

Párty na oslavu 30. narodenín by mala pripomenúť oslávencovi, že mať 30 rokov je skvelé a život práve začína! Teraz je čas poriadne sa zabaviť. S našimi tipmi na túto oslavu rozhodne nezabudnete ani vy a ani vaši pozvaní hostia. 

Párty výzdoba ako sa patrí

Deň 30. narodenín musí ostať navždy v pamäti. Veď to nie sú hocijaké narodeniny. Sú okrúhle a špeciálne. Preto aj výzdobe miestnosti treba venovať zvláštnu pozornosť. Párty dekorácie by ste mali prispôsobiť oslávencovi a jeho osobnému vkusu. Ak miluje rockovú hudbu, pripravte miestnosť, v akej by chceli žúrovať rockové hviezdy. Ak sa obklopuje kvetmi, vytvorte krásnu výzdobu zo živých rastlín. Prispôsobte tomu aj občerstvenie, menu či snacky. Cukrári dokážu vytvoriť aj torty podľa tých najbláznivejších predstáv. Plus, pridajte balóny, girlandy a konfety v jeho/jej obľúbených farbách – tými určite nič nepokazíte. 

oslavu 30. narodenín

Hry, ktoré vtiahnu všetkých do deja

Najhoršie, čo sa môže na párty stať je, keď skvelá nálada začne vädnúť skôr než kvetiny vo výzdobe. Máme pre vás pár tipov na hry, s ktorými konverzácia nikdy neuviazne na mŕtvom bode. 

Kvízy

Kvízové hry bavia všetkých, treba ich však prispôsobiť tak, aby sa mohli zapojiť všetci hostia. Príliš náročné otázky by totiž mohli vyvolať trápne ticho. Zvoľte radšej zábavné témy, ako je hudba a film. Hostia môžu napríklad odhaľovať citáty  z rôznych filmov či hádať fakty o slávnych osobnostiach. 

oslavu 30. narodenín

Karaoke

Každý si rád zaspieva, najmä po pár drinkoch. Preto sú karaoke párty také obľúbené. Stačí si pripraviť správne ozvučenie a zoznam skladieb. Prevedenie piesní už nechajte na hostí. 

Hádaj čo kreslím / Šarády

Jednoduché hry, kde musí jeden súťažiaci kresliť obrázok podľa zadania a ostatní hádajú, zabavia úplne každého, bez ohľadu na vek. Pri šarádach sa zaručene nasmejete, najmä keď hostia popustia uzdu svojej tvorivosti a vynaliezavosti pri pantomíme. 

Neprehliadnite:

Párty stan
Párty stan a svadba ako z filmu na záhrade? Prečo nie? Takéto romantické riešenie je možné

Vyrazte za zážitkami

Ak organizujete párty pre niekoho, kto je skôr akčný či športový typ, vezmite ho niekam, kde zažije niečo nové a úžasné – a môže to byť aj s troškou adrenalínu. 
Rezervujte si napríklad splav rieky, lezeckú stenu, escape room, či zorganizujte malý turnaj vo futbale… Čokoľvek, čo oslávenec robí najradšej. Pozor však na extrémne darčeky, ako je zoskok padákom, môže to byť priveľa. Ak však zbožňuje rýchle autá, zorganizujte jazdu na okruhu v športových autách. S veľkým množstvom ľudí prichádza potreba zabezpečiť dopravu. Ak nemáte k dispozícii dostatok dopravných prostriedkov, využite najbližšiu požičovňu áut. Požičovne áut v Košiciach, ako aj v iných mestách na Slovensku vám poskytnú možnosť zarezervovať si potrebný počet vozidiel jednoducho online. 

oslavu 30. narodenín

Degustácia či formálna večera

Decentnejšie typy tridsiatnikov poteší oslava s degustáciou vína, piva, kávy alebo čohokoľvek, na čo si potrpí. Oslavou dospelosti môže byť aj večera v najlepšej reštaurácii v okolí. Je to príležitosť nahodiť obleky a večerné šaty a vykročiť spolu s oslávencom do novej dekády v tej najlepšej forme. 

Miešajte koktaily

Malý bar si môžete „otvoriť” aj doma. Naučte sa miešať drinky, alebo ak chcete oslavu vo veľkom štýle, najmite si barmana. Nechajte oslávenca namiešať si svoj vlastný.

Ďalšie štýlové doplnky, ktoré oživia každú veľkú párty:

  • Fotobúdka
  • Candy bar
  • DJ či kapela
  • Premietanie hudobných videí, koncertov, tanečných vystúpení
  • Tematické kostýmy atď. 

párty na oslavu 30. narodenín

Nápadom sa medze nekladú, pokúste sa aj vy o niečo výnimočné a s veľkou dávkou kreativity zorganizujte oslavu 30. narodenín pre svojho jubilanta/jubilantku. Oslavy sa tak stanú skutočným veľkolepým podujatím a pre všetkých to bude nezabudnuteľný deň! (IN)

Foto: Freepik.com